LMT tīklā par 31% audzis planšetu lietotāju skaits

tablet-thumnLatvijā tāpat kā citur pasaulē strauji aug planšetu lietotāju skaits – šī gada pirmajā ceturksnī tās izmantoja jau par 31% vairāk Latvijas Mobilā Telefona (LMT) klientu nekā pērn. Planšete mobilitātes ziņā izkonkurē portatīvos datorus un Latvijas tirgū kopumā apsteidz tos arī pēc pārdoto ierīču skaita, portālam “15min.lv” pastāstīja LMT preses sekretāre Elīna Lidere.

„Mobilās ierīces ir mainījušas cilvēku dzīves veidu un izvirza jaunas prasības par to, kas ir ērti un lietderīgi. Portatīvais dators ar saviem 1-2 kg vairs jau netiek uzskatīts par pārnēsājamu, jo gandrīz visas biežāk izmantotās funkcijas ir pieejamas arī viedtālrunī. Savukārt planšete ļauj izbaudīt visas šīs priekšrocības uz lielāka ekrāna. Tas, par ko klienti vēl dažkārt neaizdomājas, ir mobilais internets planšetē. Kā liecina mūsu pieredze darbā ar klientiem, bieži vien cilvēki, kuri izvēlējušies cenas ziņā lētāku wifi planšeti, pēc tam nāk atpakaļ un prasa, lai pieslēdzam tai mobilo internetu. Tas sanāk dārgāk vai neērtāk pēc tam lietošanā kā pirkt uzreiz planšeti ar 3G vai 4G interneta iespējām. Sākotnēji cilvēkiem bieži šķiet, ka planšeti lietos tikai mājās un visur citur būs pieejams bezmaksas wifi. Dzīvē izrādās, ka planšeti pēc tam parasti gribas nēsāt līdzi, bet bezmaksas wifi nemaz visur nav. Turklāt mobilais internets bieži vien ir arī ievērojami ātrāks,” norāda LMT viceprezidents Ingmārs Pūķis.

Populārākās planšetes LMT tīklā ir Apple iPad, ko lieto vairāk nekā puse no kopējā šo klientu skaita. Nākamās populārākās ir Samsung Galaxy Tab un Note. Trešajā vietā ir Huawei un ceturtajā – Asus planšetes. Savukārt TOP 5 noslēdz GoClever. Sekojot līdzi klientu pieprasījumam, LMT ir paplašinājis planšetu klāstu šobrīd jau līdz 29 dažādiem modeļiem, un kopš pagājušā gada decembra LMT vienīgajam no operatoriem piedāvājumā ir arī wifi planšetes. Savukārt neregulārajiem mobilā interneta lietotājiem LMT martā ieviesis jaunu pēcapmaksas interneta pieslēgumu bez abonēšanas maksas – Starts. Tas dod pieeju internetam visu laiku, bet jāmaksā fiksēta maksa tikai par to dienu vai nedēļu, kad internetu klients izvēlas lietot. Pēc tam šīs izmaksas tiek iekļautas LMT ikmēneša rēķinā.

LMT un GfK pētījums liecina, ka planšetes cilvēki vairāk izmanto brīvbrīžos atpūtai. Iedzīvotāji Latvijā datoru vairāk lieto darba vajadzībām un viedtālruni – komunikācijai, tai skaitā arī sociālajos medijos. Savukārt planšetes galvenokārt kalpo dažāda satura patēriņam – lasīšanai, izklaidei, informācijas meklēšanai. LMT darbā ar klientiem novērojis, ka planšetes izvēlas arī vecāka gada gājuma cilvēki, kas iepriekš vispār nav izmantojuši internetu. Skārienjūtīgais ekrāns ir viņiem vienkāršāk saprotams nekā dators ar peli. Salīdzinājumā ar viedtālruni planšetē attēls ir lielāks, kas ļauj vieglāk saskatīt, kā arī lietot skārienjūtīgo ekrānu.

Planšete ir ierīce ar skārienjūtīgu ekrānu parasti izmērā aptuveni 17-30 cm pa diagonāli un svarā 300-600 g. Tai ir viedtālruņiem līdzīga saskarne un tāpat kā telefons tā spēj nodrošināt virkni datora funkciju. Planšetē parasti ir iebūvēta arī fotokamera, tai skaitā ar video uzņemšanas iespējām.

Kategorija: TECH
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply