Vēršas Ģenerālprokuratūrā par kriminālprocesa ierosināšanu pret Ždanoku

karlis sadurskisEiropas Parlamenta deputāts Kārlis Šadurskis (Vienotība) ir vērsies LR Ģenerālprokuratūrā ar iesniegumu tiesībsargājošajām iestādēm ierosināt kriminālprocesu un saukt pie atbildības Tatjanu Ždanoku par dalību un darbību organizācijās, kuru mērķis ir atjaunot PSRS, tādejādi faktiski vēršoties pret Latvijas Republikas konstitucionālo iekārtu un valsts neatkarību.

T.Ždanokas aktivitātes un dalība organizāciju pasākumos, kuru darbības mērķis ir panākt PSRS atjaunošanu ir jāvērtē kā apzināta darbība pret Latvijas konstitucionālo iekārtu un neatkarību.

Viena no organizācijām, ar kuru aktīvi sadarbojas T.Ždanoka ir kustība Krievijā “Sutj Vremenji”, kuras pamatdokuments, manifests, nepārprotami vēsta mērķi atjaunot Padomju Sociālistisko Republiku Savienību visā tās integritātē, kas iekļauj arī Latvijas Republiku. Organizācijas atzars darbojas arī Latvijā (www.eot.lv ). Ar kustību saistītajās interneta vietnēs atklāti tiek izmantota un slavināta PSRS simbolika un citi materiāli, kas saistāmi ar genocīdu pret cilvēci.

Kustība ir izveidota 2011. gada augustā. Publiski pieejamā informācija liecina, ka T.Ždanoka ir piedalījusies vismaz divos šīs organizācijas pasākumos. Viens no tiem notika pavisam nesen, 2.martā Kostromas apgabala Aļeksandovskas ciemā Krievijas Federācijā. Publiski pieejamā informācija liecina, ka šī pasākuma mērķis bija plānot un veikt darbības, lai atbalstītu Krievijas Federāciju, neatkarīgās Ukrainas teritorijas – Krimas pussalas okupācijai (http://eot.su/node/16709).

K.Šadurskis vērš uzmanību jautājumam vai arī citas sabiedriskās organizācijas, kurās darbojas T.Ždanoka ir tikai aizsegs, lai plānotu un virzītu idejas par PSRS atjaunošanu, sabiedrisku nemieru plānošanu un organizēšanu bijušajā PSRS teritorijā, kā arī darbībām, kas vērstas pret Latvijas konstitucionālo iekārtu un valsts neatkarību. K.Šadurskis turpina: “Mēs visi esam liecinieki, ka totāli meli, faktu falsifikācija un propaganda ir Kremļa režīma instrumenti neatkarīgu valsts teritoriju okupācijai. Vai tā ir nejaušība, ka Ždanokas publiskās aktivitātes un darbības Eiropas Parlamentā sakrīt ar Krievijas propagandu? Vai Ždanokas aktivitātes aprobežojas tikai ar publiski redzamo?”

K.Šadurskis pauž pārliecību, ka Latvijas Republikas tiesībsargājošās iestādes nopietni izvērtēs ne tikai jau publiski zināmo informāciju, bet arī rūpīgi izmeklēs citas iespējamās aktivitātes un darbības, kas vērstas pret Latvijas konstitucionālo iekārtu un valsts neatkarību.

“Ar bažām raugos uz šo XXI gadsimta sērgu. Tas ir bīstams cilvēces vīruss, kas iznīcina brīvību, pārņem un pakļauj. Mūsu pašu rokās ir iespējas apturēt vīrusa izplatību Latvijā. Sabiedrības atsauksme ir plaša, kad klajā nāk fakti par vardarbību pret lolojumdzīvniekiem vai kad jāmeklē spaisa tirgoņi. Taču bīstamās tendences, kad tiek zaimoti valsts simboli, tieši vai netieši aicina gāzt valsts varu, atjaunot PSRS, ikvienam ir jāvērtē tikpat atbildīgi un jārīkojas, lai neļautu sērgai izplatīties. Savu valsti un zemi mēs varam sargāt un stiprināt paši,” uzsver K.Šadurskis.

Kategorija: Politika
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply