Vējonis: Zemessardze kā svarīga bruņoto spēku daļa jāattīsta

Raimonds Vējonis“Zemessardze ir ļoti svarīga Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) sastāvdaļa, tā ir jāstiprina un jāattīsta, lai vairotu valsts kopējo drošību, it īpaši ņemot vērā notikumus Ukrainā,” šī gada 12.martā, tiekoties ar Zemessardzes vadību, uzsvēra aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis.

Ministrs norādīja, ka Zemessardzes attīstība ir viena no aizsardzības prioritātēm, kas tiks izvirzīta, lemjot par nākamā gada valsts aizsardzības budžetu. Aizsardzības ministrija sagatavos noteiktu plānu, kas paredzēs Zemessardzes kaujas spēju palielināšanu. Līdztekus ministrs atzina, ka Zemessardzes attīstība prasīs arī noteiktus finanšu līdzekļus, lai nodrošinātu nepieciešamo zemessargu ekipējumu, un būtu iespējams īstenot zemessargu apmācību. Ministrs izteica cerību, ka parlamentārieši atbalstīs likuma grozījumus, tādējādi stiprinot Latvijas drošību, un tie tiks pieņemti līdzšinējās Saeimas pilnvaru laikā.

Vienlaikus R.Vējonis informēja, ka Aizsardzības ministrija ir izstrādājusi grozījumus Zemessardzes likumā, lai nodrošinātu pilnvērtīgu un kvalitatīvu zemessargu apmācību, iespējas iesaistīt zemessargus NBS ikdienas miera laika funkciju īstenošanā, kā arī sociālās garantijas atvaļinātajiem zemessargiem. Tuvākajā laikā grozījumus plānots iesniegti valdībā.

“Jābeidz runāt tikai par iespējām palielināt aizsardzības budžetu. Ir jārīkojas, jāatrod nauda valsts budžetā, lai stiprinātu valsts drošību. Jāsāk ar Zemessardzi,” uzsvēra aizsardzības ministrs R.Vējonis.

Kategorija: Tiesības
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply