Rīgas dome plāno piešķirt 85 000 eiro Pils laukuma rekonstrukcijas projektēšanai

pils laukumsRīgas domes Pilsētas attīstības komiteja trešdien, 5.martā, lems par 85 373 eiro piešķiršanu Pils laukuma rekonstrukcijas būvprojekta izstrādei. Līdzekļus plānots piešķirt no Pilsētas infrastruktūras fonda portālam “15min.lv” pastāstīja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinators Mārtiņš Vilemsons.

“Pils laukums ir ļoti nozīmīga vieta Rīgā. To nepieciešams labiekārtot gan atbilstoši valsts reprezentācijas vajadzībām, gan rīdzinieku un pilsētas viesu ērtam ikdienas lietojumam, ņemot vērā arī vides aizstāvju viedokli par koku saglabāšanu,” norāda Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Maksims Tolstojs.

2009.gadā atklātā arhitektūras konkursā tika izstrādāts priekšlikums Pils laukuma tālākajai attīstībai un 2010.gadā izstrādāts arī laukuma rekonstrukcijas projekts. Tomēr sabiedriskās apspriešanas gaitā gandrīz visi tās dalībnieki iebilda pret iecerēto koku nozāģēšanu un projekts tika apturēts.

Tagad iecerēts izstrādāt jaunu rekonstrukcijas būvprojektu, veicot atkārtotu dendroloģisko izpēti un rīkojot jaunu sabiedrisko apspriešanu, kā arī papildus veicot apakšzemes komunikāciju projektēšanu.

Pils laukumu paredzēts attīstīt kā Valsts prezidenta rezidences reprezentācijas laukumu, kuram jāatgūst klasicisma laikmeta laukumam raksturīgais plānojums laukuma vidusdaļā, simetriskā apstādījumu struktūra un vieta iespējamam akcentam centrā, bet pastāvot iespējai daļēji atteikties no zālieniem un lietojot bruģējumu, lai laukums funkcionētu arī kā pulcēšanās vieta.

Pils laukumam arī jānodrošina Vecrīgas sasaistes uzlabošana ar Citadeli, turpinot gājēju kustību no Torņa ielas un Pils ielas cauri Pils laukumam un zem Vanšu tilta estakādes.

Kategorija: Būvniecība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply