BTA: sākusies “bedru sezona” – saņemti jau teju 100 atlīdzību pieteikumi bedru dēļ

bedresLīdz ar ziemas atkāpšanos autovadītājus uz Latvijas ceļiem atkal sagaida un apdraud nekvalitatīvs ceļu segums un bedres. Apdrošināšanas sabiedrība “BTA Insurance Company” SE (turpmāk – BTA) šogad saņēmusi jau teju 100 atlīdzību pieteikumus par bedru nodarītajiem bojājumiem transportlīdzekļiem, un nepilnu divu mēnešu laikā apdrošināšanas atlīdzībās par šādiem bojājumiem izmaksājusi jau gandrīz 15 000 eiro. Neraugoties uz to, ka transportlīdzekļu vadītāji kļuvuši uzmanīgāki un bedru nodarītie zaudējumi transportlīdzekļiem kļuvuši maznozīmīgāki, vēl arvien apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu skaits par bedru nodarītajiem zaudējumiem saglabājas augsts, portālam “15min.lv” pastāstīja “BTA Insurance Company” SE Sabiedrisko attiecību vadītāja Agnese Grīnberga.

Šī gada ziema ir bijusi īsa un bez vērā ņemamas sniega segas, kurai strauji kūstot, uz autoceļiem parasti veidojas liels skaits bedru. Lai gan šogad situācija uz Latvijas ceļiem pēc ziemas sezonas ir salīdzinoši labāka nekā pērn, februāra lietavu rezultātā ir izveidojušās un turpina veidoties bedres, kas rada bīstamus braukšanas apstākļus. Šogad, nepilnu divu mēnešu laikā, BTA jau saņēmusi gandrīz 100 apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus par negadījumiem, kad transportlīdzeklis iebraucis bedrē.

Apkopojot statistiku par pērn pieteiktajiem negadījumiem, BTA secina, ka nedaudz samazinājies gan pieteikto apdrošināšanas atlīdzību skaits par transportlīdzekļu iebraukšanu bedrē, gan arī vidējās izmaksātās apdrošināšanas atlīdzības apmērs. Tas liecina par to, ka autovadītāji kļūst arvien uzmanīgāki un apzinās, ka bedres uz Latvijas ceļiem nav reta parādība. Ja vadītājs brauc uzmanīgāk un ar mazāku ātrumu, bet tomēr iebrauc bedrē, transportlīdzeklim var tikt nodarīti daudz mazāki bojājumi, nekā braucot ļoti ātri. 2013.gadā BTA kopumā saņēma 322 apdrošināšanas atlīdzību pieteikumus par automašīnām nodarītiem bojājumiem pēc iebraukšanas bedrē, kas ir par 14% mazāk nekā 2012.gadā, savukārt apdrošināšanas atlīdzībās par šāda veida bojājumiem 2013.gadā BTA kopumā izmaksāja 72 382 eiro jeb vidēji 225 eiro par vienu apdrošināšanas gadījumu (2012.gadā par vienu apdrošināšanas gadījumu BTA izmaksāja vidēji 285 eiro).

Iveta Rijniece, “BTA Insurance Company” SE Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktore: “Gadu no gada situācija uz Latvijas ceļiem ir līdzīga, taču autovadītāji, braucot uzmanīgāk un objektīvi novērtējot situāciju, tai ir spējuši pielāgoties. Par to liecina arī vidējās apdrošināšanas atlīdzības apmēra samazināšanās par bedru radītajiem bojājumiem automašīnām. Tomēr ir gadījumi, kad, pat braucot uzmanīgi un ar atļauto braukšanas ātrumu, iebraukšana bedrē var radīt ļoti ievērojamus bojājumus, kā rezultātā nepieciešama automašīnas evakuēšana no negadījuma vietas. Šādu zaudējumu atlīdzināšana ir iekļauta KASKO polisē. Mēs piedāvājam arī speciālu pakalpojumu “KASKO Bedres”, kas paredz apdrošināt transportlīdzekli tikai pret tādiem bojājumiem, kas rodas pēc transportlīdzekļa iebraukšanas bedrē. Ņemot vērā, ka bedres ir hroniska Latvijas problēma, kas gadu no gada raisa sašutumu autovadītājos, sākām piedāvāt šo pakalpojumu, vēlēdamies pievērst pašvaldību un ceļu uzturētāju uzmanību šai situācijai un rosināt aktīvāk rīkoties, lai uzlabotos situācija uz Latvijas ceļiem. Klientiem mēs sedzam zaudējumus par automašīnai radītajiem bojājumiem, savukārt no ceļu uzturētājiem regresa kārtībā cenšamies piedzīt zaudējumus, kas radušies sliktā ceļa seguma rezultātā. Regresa kārtībā pirmstiesas ceļā pērn izdevies piedzīt 3 800 eiro.”

Kategorija: Bizness
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply