“Reģionu alianse” sāk Latvijas reģionu apvienības izveidi

Andrejs Ence15.februārī Ādažu Kultūras centrā notika partijas “Reģionu Alianse” ārkārtas kopsapulce, kurā vienbalsīgi tika pieņemts lēmums par politisko partiju apvienības izveidi kopā ar Vidzemes partiju. Paredzēts, ka reģionālo politisko partiju apvienības nosaukums būs “Latvijas reģionu apvienība” (saīsināti LRA) un tā tiks reģistrēta tuvākajā laikā.

Interesi par iespēju iesaistīties apvienībā jau šobrīd ir izteikušas vairākas politiskās partijas, kuras pēc apvienības nodibināšanas tiek aicinātas tai pievienoties vai noslēgt savstarpējās sadarbības līgumu.

“Reģionu Aliansei” un Vidzemes partijai kopā ir vairāk kā 700 biedri un jaunizveidotā reģionālā apvienība piedalīsies gan Eiropas Parlamenta, gan Saeimas vēlēšanās.

Kopsapulci apmeklēja vairāku reģionālo partiju pārstāvji – Guntis Gladkins un Leons Līdums no Vidzemes partijas, “Latgales partijas” Rīgas nodaļas vadītājs Zigfrīds Berezovskis, partijas “Apvienības Iedzīvotāji” vadītājs Kaspars Upacieris, kā arī neatkarīgās Saeimas deputātes Inga Bite un Inga Vanaga.

Atbalstu apvienības dibināšanai izteikuši arī citi reģionālie līderi: Mērsraga novada pašvaldības vadītājs Lauris Karlsons, Mālpils novada pašvaldības vadītājs Aleksandrs Lielmežs un citi. Apvienības dibinātāji ir pārliecināti, ka LRA varētu pārstāvēt vismaz pusi no Latvijas pašvaldībam.

“Esmu gandarīts, ka pirmais solis ir sperts lielā vienprātībā un stiprā pārliecībā, mēs iesim tālāk ” jo ir tikai godīgi attiecībā pret mūsu vēlētājiem turpināt iesākto darbu. Ir skaidrs, ka esošajā valsts pārvaldes un pašvaldību attiecību modelī nav iespējama turpmāka reģionu eksistence,” saka Andrejs Ence, “Reģionu Alianses” valdes priekšsēdētājs. ” Mūsu partijai ir izvirzīti konkrēti uzdevumi gan Saeimas, gan Eiroparlamenta vēlēšanām ar mērķi strādāt Latvijas iedzīvotāju labā. Mēs iestājamies par nacionālas ekonomikas stiprināšanu valsts līmenī, par tiesībām dot priekšroku vietējiem ražojumiem un vietējo cilvēku interesēm. Mēs iestājamies pret totālā normatīvisma kundzību un žņaudzošo birokrātiju. Valsts varai ir jāmaina nievājošā attieksme pret valsts iedzīvotājiem, bet mums savukārt visiem kopā jāatgūst nepelnīti un apzināti gremdētā pašapziņa, lai iedzīvotāji var un grib dzīvot Latvijā.”

Kategorija: Politika
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply