“Realia”: Nekustamo īpašumu darījumi janvārī aktīvāki kā citus gadus

realiaŠis gads, salīdzinot ar iepriekšējiem, nekustamo īpašumu tirgū iesācies ar krietni lielāku aktivitāti. Jo īpaši palielinājies pārdošanas darījumu skaits dzīvokļu jomā, kur galvenie pircēji ir vietējie iedzīvotāji. Turklāt, neraugoties uz augošo pieprasījumu, tirgū piedāvāto īpašumu cenas reāli atbilst patiesajai vērtībai un nav pamata bažām par iespējamu cenu “burbuli”.

Iemeslus, kāpēc pieaugusi tieši vietējo pircēju aktivitāte, ir grūti izskaidrot. Kompānijas “Realia” projektu pārdošanas nodaļas vadītāja Jūlija Geveilere min, ka viens no iemesliem varētu būt saistīts ar Latvijas pievienošanos eirozonai. “Iespējams, bija daļa cilvēku, kas, baidoties no iespējamām valūtas kursa svārstībām vai citām ar finansēm saistītām globālām izmaiņām, vēlējās ātrāk tikt vaļā no saviem uzkrājumiem. Šajā gadījumā investīcija nekustamajā īpašumā ir tālredzīgs risinājums,” viņa spriež. Tāpat ticis novērots, ka, stājoties spēkā eiro valūtai, īpašumu cenas palielinājās par vidēji 3-5%. “Daudziem tas bija kā signāls, ka iespējams cenas varētu ar laiku kāpt vēl un labāk īpašumu iegādāt tūlīt,” skaidro J.Geveilere.

Vēl viens iemesls paaugstinātai pircēju aktivitātei varētu būt saistīts ar plānotajām izmaiņām likumdošanā attiecībā uz hipotekāro kreditēšanu. Daudziem ir bažas, ka hipotekārā kredīta saņemšana nākotnē varētu kļūt sarežģītāka, tāpēc laikus steidz iegādāt īpašumus. Savukārt bankas vismaz šobrīd ir kļuvušas pretimnākošas un labprāt sadarbojas tieši ar nekustamo īpašumu kompānijām, piedāvājot to klientiem izdevīgākus kreditēšanas nosacījumus.

Pārdošanas darījumi janvārī notikuši ļoti raiti un novērots, ka uz vienu un to pašu objektu pieteicās vairāki potenciālie pircēji. Vislielākā interese bija par dzīvokļiem jauno projektu ēkās, kā arī rekonstruētos daudzdzīvokļu namos. Līdztekus pieprasījums audzis arī pēc sērijveida dzīvokļiem, kur daudzi pircēji iegādājušies arī neremontētus dzīvokļus. “Ja ēka atrodas labā vietā, apkārt ir attīstīta infrastruktūra, pati māja ir kvalitatīva, tad cena vairs nespēlē tik lielu lomu, jo cilvēks ir atradis to, ko vēlējies un ilgi meklējis,” stāsta speciāliste.

Būtiski atzīmēt, ka tirgū piedāvāto nekustamo īpašumu cenas patlaban atbilst īpašumu patiesajai vērtībai un tās netiek mākslīgi “uzpūsta”. J.Geveilere secina, ka tas nozīmē, ka tirgus patlaban attīstās pareizā virzienā. “Ja objekts tiek pārdots ar nekustamo īpašumu kompānijas starpniecību, tā ir garantija, ka cena tiks noteikta atbilstoša un arī pārdot īpašumu varēs maksimāli īsā laikā. Tāpat gan pircējam, gan pārdevējam tiek nodrošināts pilns pakalpojumu komplekts veiksmīgai darījuma pabeigšanai atbilstoši spēkā esošajai likumdošanai. Savukārt privātie pārdevēji, kas reklamējas dažādos portālos, rada haosu, nosakot cenas zem tirgus vērtības. Ar šādiem piedāvājumiem jābūt uzmanīgiem,” brīdina J.Geveilere.

Kategorija: Īpašums
output_mge5zc

3 Responses to ““Realia”: Nekustamo īpašumu darījumi janvārī aktīvāki kā citus gadus”

 1. Artis
  maijs 1, 2014 at 12:52 am #

  Jācer, ka Krievijas agresija Ukrainā nesabojās nekustamā īpašuma tirgu Latvijā. Tirgus ir ļoti labi iekustējies.

 2. septembris 10, 2014 at 2:57 am #

  my website – web site (Janie)

 3. septembris 11, 2014 at 4:55 pm #

  Also visit my blog :: homepage [Ashley]

Leave a Reply