RPIVA atbalsta izglītības un zinātnes ministres ieceri

rpiva_ekaRPIVA rektore Dace Markus atbalsta izglītības un zinātnes ministres ieceri pārskatīt augstskolu filiāļu skaitu un izvietojumu.

RPIVA rektore Dace Markus atbalsta izglītības un zinātnes ministres ieceri pārskatīt augstskolu filiāļu skaitu un izvietojumu. D.Markus uzskata, ka augstskolu filiāles var darboties tajās pilsētās, kurās nav reģionālo augstskolu ar identiskām studiju programmām. Joprojām daudzu Latvijas iedzīvotāju ienākumi ir pārāk mazi, lai varētu doties studēt tālāk no mājām, grūtības ir arī jaunajām māmiņām, tādēļ filiāles un studiju centri vismaz kādu laiku vēl Latvijā būs dzīves nepieciešamība un daudziem vienīgā iespēja iegūt izglītību. Tomēr nedrīkst ciest kvalitāte, kā arī studiju programmu dublēšanās filiālē un tajā pašā pilsētā esošajā reģionālajā augstskolā nav lietderīga. Šādu principu pēdējos gados ievērojusi arī RPIVA, tādēļ 2011. gada 31. janvārī slēdza savu Liepājas filiāli, bet vēl pirms tam arī Rēzeknes nodaļu.

Pēc RPIVA ierosinājuma visas augstskolas, kurās īsteno pedagoģijas studiju programmas ir noslēgušas sadarbības līgumus un tuvākajā laikā plāno diskutēt arī par asociācijas, konsorcija vai citas ciešākas sadarbības formas veidošanu.

Kategorija: Izglītība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply