Farmaceiti: vēdera sāpju gadījumos cilvēki vēlas ātru risinājumu

9504555851_665158cea9_bDažādu ar gremošanas sistēmu saistītas veselības problēmas mūsu iedzīvotājiem ir aktuālas gadiem. To apliecina arī aptieku tīkla “Mēness aptieka” pārdošana – pārdotāko medikamentu TOP augšgalā vienmēr ir gremošanas enzīmus saturošie medikamenti.

2013.gadā gremošanas veicinošo preparātu pārdošana aptieku tīkla “Mēness aptieka” aptiekās ir pieaugusi par aptuveni 6%, salīdzinot ar 2012.gadu. Arī Zāļu valsts aģentūras dati liecina – starp pārdotākajiem medikamentiem gadu no gada ir gremošanas enzīmus saturošie medikamenti.

Tikmēr farmaceiti ir novērojuši, ka klienti aptiekā ļoti bieži taujā pēc zālēm, kas atrisinātu visas ar vēderu saistītas problēmas. “Vēdera problēmu un dažādu sāpju gadījumos cilvēki vēlas ātru problēmas risinājumu,” stāsta aptieku tīkla “Mēness aptieka” farmaceite Jeļena Gurkina. Cilvēki vēlas vienu medikamentu, kas līdzētu gan pret caureju, gan aizcietējumiem, gan smaguma sajūtu vēderā, taču šāda brīnumlīdzekļa nav, katrai problēmai farmaceits iesaka citu risinājumu.

“Visvienkāršākais un efektīvākais risinājums ir sevis vērošana un pareiza uztura izvēle, dzīves veida maiņa, stresa samazināšana,” iesaka farmaceite Jeļena Gurkina, kura arī atzīst, ka cilvēki nelabprāt konsultējas ar ārstu šajos jautājumos, neuzskatot to par nopietnu problēmu. Farmaceite norāda – jebkuras veselības problēmas vispirms ir jārisina pie ārsta un tikai pēc tam jādodas uz aptieku iegādāties ārsta nozīmēts medikaments.

Bieži par dažādām vēdera problēmām sūdzas studenti, kuriem ir gan liels stress studiju laikā, gan arī nepārdomāts uzturs. “Pirms izsniegt piemērotāko medikamentu, mēs jautājam par ēšanas paradumiem un pārsteidzoši ir tas, ka studenti biežāk izvēlas sausu pārtiku, kā rezultātā sūdzas gan par sliktu dūšu, gan smaguma sajūtu vēderā,” atzīst Jeļena Gurkina.

Tā kā medikamentiem, kas rūpējas par vēdera labsajūtas nodrošināšanu, noiets ir visu gadu, farmaceite iesaka:

– Rūpīgi pārskatīt savu dzīves veidu – lietot veselīgu pārtiku, nodrošinot sev sabalansētu uzturu. Te būtu labi atteikties no pārāk trekniem un asiem ēdieniem. Svarīgi ir vienā maltītes reizē nepārēsties.

– Vairāk kustēties, kas veicinās ēdiena sagremošanu, uzlabos arī vispārējo organisma pašsajūtu.

– Atteikties no kafijas, cigaretēm un pārmērīgas alkohola lietošanas.

– Samazināt stresu.

Medikamenti ir jālieto stingri pēc instrukcijas un to lietošana nevar būt ilgstoša. Ja problēma atkārtojas, noteikti jāvēršas pie ārsta un jāmeklē tās cēlonis.

Kategorija: Veselība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply