Kravcovs: piedāvātā reforma pasliktinās mūsu bērnu izglītības kvalitāti un degradēs krievu valodu

Valērijs Kravcovs“Viens no galvenajiem Latvijas krievu kopienas uzdevumiem ir saglabāt un attīstīt krievu kultūru Latvijā. Krievvalodīgas izglītības iznīcināšana novedīs pie tā, ka krievu valoda Latvijā kļūs par sadzīves valodu un pārstās būt izglītības, zinātnes un kultūras valoda. Tad Latvijas iedzīvotāji vairs nebūs lielās un varenās krievu valodas nesēji – viņi būs tikai tās lietotāji. Tas acīmredzot degradēs krievu valodu Latvijā, bet galveno mācību priekšmetu mācīšana valodā, kas nav dzimtā, būtiski pasliktinās mūsu bērnu izglītības kvalitāti. Latvijas krievu kopiena, kuras vadītājs es patlaban esmu, ir kategoriski pret piedāvāto krievu skolu reformu,” saka Latvijas krievu kopienas priekšsēdētājs Valērijs Kravcovs.

Šāgada 3.februārī Valērijs Kravcovs ir oficiāli stājies Latvijas krievu kopienas priekšsēdētāja amatā, nomainot šajā postenī Vjačeslavu Altuhovu. Latvijas krievu kopiena ir izveidota 1993.gadā un aktīvi darbojas, lai saglabātu un turpinātu krievu tradīcijas Latvijā.

“Savu sabiedrisko karjeru biju uzsācis 2004.gadā, atbildot pirmajam varas mēģinājumam iznīcināt izglītību krievu valodā. Tad kopā ar domubiedriem mēs dibinājām Liepājas krievu kopienu. Par savu tagadējo uzdevumu uzskatu Latvijas krievu kopienas pārvēršanu par efektīvu sabiedrisko organizāciju, kurā ir daudz dalībnieku,” saka Valērijs Kravcovs.

Kategorija: Viedokļi
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply