Ir nepieņemami, ka trūcīgas personas statusu saņem liela mēroga uzņēmēji

gatistruksnis“Tas ir nepieņemami, ka liela mēroga uzņēmēja, kura iesaistīta daudzu miljonu tiesu prāvās, saņem un savās interesēs izmanto trūcīgas personas statusu,” savu sašutumu pauž Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis par situāciju, ka pagājušā gada nogalē trūcīgas personas statusu saņēmusi kāda Jūrmalā dzīvojoša uzņēmēja, savulaik minēta kā miljonāre un viena no lielākajām ķīlu devējām.

Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis uzdos pārbaudīt, cik likumīgi un pamatoti Jūrmalas pilsētas Labklājības pārvaldē notikusi trūcīgās personas statusa piešķiršana šai uzņēmējai. “Ja pārbaudes procesā tiks fiksēta kāda nelikumība vai paviršība, atbildīgās amatpersonas tiks sodītas,” uzsver G.Truksnis. Jūrmalas pilsētas domes Labklājības pārvaldei uzdots arī pārbaudīt datus par visiem pārējiem trūcīgās personas statusa saņēmējiem, kuru statuss varētu tikt apšaubīts.

“Iespējams, problēma ir normatīvajos aktos, kas dod iespēju arī personām, kas faktiski nekādi neatbilst izpratnei par trūcīgu personu, formāli tomēr saņemt šo statusu un izmantot to, lai, piemēram, izvairītos no valsts nodevu maksāšanas savās tiesu lietās, kuru summa sasniedz miljonus. Man šī situācija šķiet absurda un nepieņemama. Ja būs nepieciešams, mainīsim pašvaldības sasitošos noteikumus, bet, ja ar to nepietiks, – meklēsim iespēju, kā šo absurdo situāciju risināt jau Saeimas un valdības līmenī,” informē G.Truksnis.

Kategorija: Sabiedrība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply