Latvija stingri nosoda vardarbības eskalāciju Ukrainā

10722722903_1d65a86bc9_c

Foto: Ārlietu ministrija

22.janvārī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs uzaicināja uz Ārlietu ministriju Ukrainas vēstnieku Latvijā Anatoliju Olijņiku (Anatoliy Oliynyk) saistībā ar sadursmēm starp protestētājiem un tiesībsargājošo iestāžu pārstāvjiem, kas ir novedušas pie asinsizliešanas un cilvēku upuriem. Latvijas Ārlietu ministrija izsaka visdziļāko līdzjūtību sadursmju rezultātā bojā gājušo ģimenēm.

Tikšanās laikā A. Pildegovičs pauda Latvijas puses satraukumu par situācijas saasināšanos Ukrainā un stingri nosodīja vardarbību Kijevā. “Diemžēl šāda attīstība rada jaunu situācijas saasinājumu saistībā ar jau tā aso politisko krīzi Ukrainā”, sarunas laikā ar Ukrainas vēstnieku atzīmēja valsts sekretārs.

Latvijas Ārlietu ministrija aicina visas Ukrainas spēkus un puses rīkoties atbildīgi, izvairoties no soļiem, kas var vēl vairāk saasināt situāciju Ukrainā un novest pie vēl lielākās asinsizliešanas. Latvija uzskata, ka šajā kontekstā vadošā loma ir jāuzņemas Ukrainas politiskai vadībai, kurai jādara viss maksimāli iespējamais, lai atrisinātu politisko krīzi valstī miermīlīgā ceļā, iesaistot dialogā visas ieinteresētās puses.

Kategorija: Politika
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply