Kalniete: Esmu gatava palīdzēt Latvijas gaļas ražotājiem, taču…

11192029154_62a72d6a44_cEs noteikti esmu gatava palīdzēt Latvijas gaļas ražotājiem, taču viņiem pašiem vispirms ir jātiek skaidrībā par to, ko viņi grib panākt. Vadošā loma normatīvu mainīšanā, ja tas nepieciešams, būs Zemkopības ministrijai. Man ar Zemkopības ministriju – gan Dūklava, gan Straujumas laikā – ir bijusi ļoti laba sadarbība. Tomēr vēlos uzsvērt, ka izveidojusies situācija kārtējo reizi apliecina, ka mūsu ražotājiem pašiem ir savlaicīgi (nevis post factum) jāiesaistās diskusijās par pārtikas drošības normatīviem vēl to tapšanas laikā.

Šis nav bijis un nav Eiropas Parlamenta jautājums, jo par normatīviem lemj Eiropas Komisijas ekspertu komitejās, kuru darbā piedalās arī Latvijas eksperti. 2011. gadā, kad šīs normas apstiprināja, par tām interese un rūpe bija zivjrūpniekiem, kuri aktīvi un veiksmīgi darbojās, lai nodrošinātu reālistisku benzopirēna līmeņa noteikšanu šprotēm. Gaļas kūpinātājiem jaunās normas, acīmredzot, toreiz nelikās kritiski svarīgas.

Šobrīd ir nepieciešama detalizēta, tai skaitā tehniska, analīze, kurus ražotājus, tehnoloģijas un produktus šī pirms trim gadiem pieņemtā norma skar. Jebkādam interešu pārstāvniecības darbam ir jābalstās faktos, analīzē un argumentācijā. Es ceru, ka nozare tādu visdrīzākajā laikā sagatavos un sāks dialogu, lai arī novēlotu, ar Eiropas institūcijām.

Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete

Kategorija: Viedokļi
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply