Decembra interneta lapu Top 25

Starptautiskais interneta izpētes un konsultāciju uzņēmums Gemius publicējis decembrī apmeklētāko interneta lapu Top 25. Decembris bijis veiksmīgs mēnesis ar e-komerciju saistītām interneta lapām, kā arī sociālajiem tīkliem. Ievērojamāku auditorijas kritumu pēc iepriekšējā mēneša lēciena piedzīvojuši visi ziņu portāli. Topā arī jaunums – laika prognožu vietne gismeteo.lv

Decembrī pozitīvu tendenci uzrādījuši ar e-komerciju saistītie portāli. Preču meklēšanas un cenu salīdzināšanas lapa kurpirkt.lv uzstādot jaunu apmeklējuma rekordu 151 400, ierindojusies 14. vietā. Kāpumu piedzīvojis arī kolektīvās iepirkšanās portāls perkamkopa.lv, no 21. vietas pakāpjoties uz 18. pozīciju.

Salīdzinot ar novembri, apmeklētāki bijuši arī sociālie tīkli – nelielu auditorijas kāpumu piedzīvojis gan pašmāju draugiem.lv, gan arī krievvalodīgās auditorijas sociālais tīkls odnoklassniki.ru, kas ieņem topa 12. pozīciju.

Vairāk kā par 9% augusi arī interneta pavārgrāmatas receptes.lv auditorija, bet jautājumu un atbilžu portāla pajauta.lv auditorija augusi par 2%.

Pārējiem Top 25 spēlētājiem salīdzinājumā ar novembri novērots auditorijas samazinājums. Ievērojamāk tas skāris tieši ziņu portālus, kas Zolitūdes traģēdijas iespaidā piedzīvoja strauju auditorijas kāpumu mēnesi iepriekš. Dažiem no tiem gan ir izdevies arī decembrī sasniegt lielāku auditoriju kā ierasts, tostarp delfi.lv, tvnet.lv, apollo.lv un mixnews.lv.

Topa līderis nemainīgi ir inbox.lv, ko mēnesī apmeklējuši 703 300 lietotāji no Latvijas. Otrajā pozīcijā ir ziņu portāls delfi.lv ar 660 100 lietotājiem, bet trešie – sociālais tīkls draugiem.lv ar 618 600 apmeklētājiem.

Ar veiksmīgu startu sevi pieteicis gemiusAudience pētījuma jaunpienācējs – laika prognožu vietne gismeteo.lv, kas ar 96 400 apmeklētājiem mēnesī ierindojusies 21. vietā. Decembrī no topa izkritušas tādas interneta lapas kā likumi.lv un city24.lv.

Populārāko portālu Top 25 pēc auditorijas skaita decembrī ir šāds:

Interneta_lapu_Top25_decembris

Kategorija: TECH
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply