Uzņēmēji valūtas viltojumu radītos riskus mazina, iegādājoties viltojumu detektorus

Eurodetector_PD-100Gatavojoties eiro ieviešanai, Latvijā strauji pieauga mazumtirdzniecības uzņēmumu interese par valūtas detektoriem. Tas pagājušā gada nogalē ļāvis uzņēmumam SIA Hansab būtiski kāpināt pārdoto valūtas detektoru skaitu: 2013. gada otrajā pusē komersantiem, pašvaldībām un pat baznīcu institūcijām pārdoti vairāki tūkstoši eiro detektoru vienību. Īpaši aktīvi uzņēmēji detektorus iegādājās novembrī un decembrī, un arī pēc 1.janvāra, parādoties ziņām par atklātajiem eiro banknošu un monētu viltojumiem, interese par to iegādi joprojām ir augsta.

Kā liecina citu eiro ieviesušo valstu pieredze, līdz ar jauno maksāšanas līdzekli apgrozībā parādās arī naudas viltojumi, kas var radīt ievērojamus zaudējumus mazumtirdzniecības uzņēmumiem. Kā viena no lielākajām pasaules valūtām eiro ir labi aizsargāts pret viltojumiem, un ir pieejamas arī atbilstošas naudas autentifikācijas iekārtas. Lai gan eiro ieviešanas procesā valsts institūcijas uzņēmējiem nodrošināja plašas iespējas saņemt informāciju par to, kā atpazīt viltotus eiro, efektīvāko aizsardzību pret zaudējumiem viltotas naudas dēļ joprojām nodrošina valūtas detektori un apmācīti darbinieki, kas strādā ar skaidru naudu.

Pēdējās dienās medijos publicētās viltotās eiro monētas fotogrāfijas liecina par zemas kvalitātes viltojumu, kuru atklāt ir samērā vienkārši. Ja šāda monēta nonāktu inkasācijas uzņēmuma vai bankas monētu detektorā, tā tiktu nekavējoties identificēta kā viltojums. Tomēr ikdienas norēķinos iedzīvotāji ir aicināti īpaši pievērst uzmanību monētu kvalitātei un šaubu gadījumos vērsties tiesībsargājošās iestādēs. Savukārt par banknošu īstumu visvienkāršāk pārliecināties tajās skaidras naudas norēķinu vietās, kuras aprīkotas ar banknošu detektoriem un kur strādā apmācīti darbinieki, – valūtas detektori aizsargā gan iedzīvotāju, gan uzņēmēju intereses mazināt viltotas valūtas radītos zaudējumus.

Kategorija: Tirdzniecība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply