Reformu partija ministru amatiem izvirza Rinkēviču, Kozlovski un Pavļutu

Edmunds_Demiters“Mūsu pamatprincips darbam jaunajā valdībā ir darbu pēctecība un apņemšanās īstenot aizsāktos darbus,” uzskata Reformu partijas Valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters, “tāpēc darbam jaunajā valdībā Reformu partijas valde nolēma virzīt Edgaru Rinkēviču kā ārlietu ministru, Rihardu Kozlovski kā iekšlietu ministru un Danielu Pavļutu kā ekonomikas ministru.”

“Valde bija pārsteigta, ka Laimdota Straujuma ir nākusi publiski klajā ar savu viedokli par Daniela Pavļuta kandidatūru pirms Reformu partijas valdes oficiāla lēmuma, kas ir nekorekti,” valdes sēdē izskanējušos viedokļus rezumē Edmunds Demiters. “Respektējot Laimdotas Straujumas viedokli, valde tomēr uzskata, ka izskanējušie argumenti nav pārliecinoši. Tāpēc, pamatojoties uz noslēgto Saprašanās memorandu, kā arī Vienotības un Reformu partijas kopējo atbildību par izvirzīto Ministru prezidenta amata kandidāti, partijas vadība lūgs tikšanos ar partijas ” Vienotība” vadību un Laimdotu Straujumu, lai šo jautājumu apspriestu klātienē.”

“Ņemot vērā Daniela Pavļuta līdzšinējo darbu, Reformu partijas valde uzskata, ka šobrīd viņam būtu jāturpina darbs valdībā. Ekonomikas jomā svarīgākie turpināmie darbi ir: 1) Enerģētikas likuma pieņemšana; 2) “ātro kredītu” nozares stingrāka uzraudzība; 3) valsts un pašvaldību kapitāldaļu pārvaldības reformu pakete; 4) Būvniecības likuma un to pavadošo noteikumu pieņemšana; 5) ES sturktūrfondu līdzekļu plānošana saskaņā ar Nacionālās attīstības plānu,” ekonomikas jomas prioritātes uzskaita Edmunds Demiters.

“Edgars Rinkēvičs līdzšinējā darbā ir apliecinājis sevi kā profesionāli, par ko liecina gan pozitīvs viņa veikuma novērtējums sabiedrībā, gan arī paveiktie darbi,” uzsver Edmunds Demiters. “Ārlietu ministra svarīgākie darbi 2014.gadā būs sagatavošanās sekmīgai Latvijas prezidentūras norisei Eiropas Savienībā, kā arī turpināt sarunas par iestāšanos Ekonomiskās attīstības un sadarbības organizācijā (OECD),” Edmunds Demiters norāda uz ārlietu prioritātēm.

“Iekšlietu ministrijai šobrīd svarīgi nodrošināt nepieciešamo atbalstu Valsts policijai, lai tā sekmīgi pabeigtu Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanu,” akcentē Edmunds Demiters. “Tāpat jānodrošina Valsts policijas attīstības koncepcijas apstiprināšana valdībā un tās īstenošanas uzsākšana, lai policijas darbs būtu efektīvs, atbilstu sabiedrības interesēm un spētu veidot drošu dzīves vidi ikvienam Latvijas iedzīvotājam.”

Kategorija: Politika
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply