K-rauta: Līdz ar salu klienti iegādājas putnu barotavas un barību

Maigāki klimatiskie apstākļi šajā ziemā ir draudzīgi arī putnu pārziemošanai, tomēr droši var ierīkot putnu barotavas, kas noteikti noderēs arī nākamajās ziemās. Savukārt pēkšņajā aukstumā uzreiz esam gatavi palīdzēt putniem, sagatavotajā barotavā ievietojot piemērotu barību. Ikdienā putnu barošana piesaista putnus mājai un sniedz iespēju mums uzzināt vairāk par šīm radībām.

“Svarīgi atcerēties – ja uzsāk putnu piebarošanu ziemā, to jāturpina. Pie cilvēka palīdzības pieradis putns turpinās to regulāri gaidīt tajā pašā vietā. Nesaņemot ierasto cienastu, putni var aiziet bojā. Tāpat ļoti būtiski, lai barībai netiktu pievienota sāls, kas var sabojāt putna gremošanas sistēmu. Tādējādi katru gadu ziemas periodam K-rauta veikalu sortimentā sarūpējam dažādas putnu barotavas un barību putniem. Līdz ar salu no barības veidiem vispieprasītākā ir riekstu, saulespuķu sēklu maisījums kilograma iepakojumā, kā arī tauku bumbas. Esam novērojuši, ka klienti galvenokārt izvēlas nelielu barotavu. Tās ir ērti nostiprināmas pie palodzes, balkona, loga roktura, zara vai citur pēc izvēles. Bieži vien šādi iepērkas ģimenes, saviem bērniem mācot rūpes par dabu,” stāsta AS Rautakesko mārketinga speciāliste Maija Kalnciema.

Putniem paredzētās barības cena atkarīga no tā, vai vēlaties putniņiem pasniegt beramo barību (saulespuķu sēklu, riekstu u.c. maisījums) vai tauku bumbas (saveltas kopā ar dažādām sēklām). Beramā barība K-rauta veikalos maksā no 1.64 -9.95 EUR (1.15- 6.99 Ls), savukārt tauku bumbu cena atkarīga no iepakojuma lieluma. Četru tauku bumbu iepakojums maksā 1,41 EUR (0,99 Ls), bet 20 tauku bumbu iepakojumu var nopirkt par 4,70 EUR (3,3 Ls).

Putnu barotavas ir atšķirīgas, jo arī putni ir dažādi, kuriem ir iespēja izvēlēties palīdzēt ziemā. Piemēram, barotavas, kas karājas un šūpojas, noderēs zīlītēm, zvirbuļiem, dižraibajiem dzeņiem u.c., bet strazdi un baloži tādās neēdīs. Meža putnu barotavu labāk piestiprināt kārtīgi pie stingra balsta, tā būs visdrošāk un piesaistīs vairāk putnu. Visvairāk putni novērtēs barotavu, ja tā nebūs novietota pie paša loga, kur tos var izbaidīt cilvēki, mājdzīvnieki.

Veikalu tīklā K-rauta ir pieejamas gan klasiskā stila barotavas, kas paredzētas sēklu un riekstu maisījumu lietošanai, gan arī speciālas barotavas, kas paraudzētas tauku bumbu piestiprināšanai. Vienkāršākas pēc konstrukcijas ir režģa vai plastmasas caurules formas barotavas, kuras var piebērt ar sēklām un riekstiem – cenas svārstās no 3.33 – 10.87 EUR (2.34-7.63 Ls). Ir pieejamas vēl līdzīgas, kā arī apaļas formas barotavas no pīta režģa, kuras var pildīt ar tauku bumbām. Šīs putnu barotavas ir ne tikai praktiskas, bet arī ļoti dekoratīvas – to cenas sākot no 6.63-8.55 EUR (4.66-6.00 Ls). Piedāvājumā ir arī klientu jau iecienītās koka mājiņu formas barotavas, kuras maksā sākot no 4.27 EUR (3,00 Ls).

Cilvēki retāk izvēlas putnu barotavas gatavot paši, jo ir jārēķinās, ka papildus materiāliem ir nepieciešami tādi dārgi instrumenti, kā urbjmašīna, elektriskais skrūvgriezis un zāģis. Ja tie nav pieejami, izmaksas var būt ļoti augstas. No materiāliem būs nepieciešamas skrūves un koka dēļi (jāatceras, ka nepieciešami materiāli, kas nav apstrādāti ar ķīmiskām vielām).

Putnu barotavai ir vajadzīgs jumts, lai barība nesamirktu, un grīda, lai barība nenobirtu uz zemes. Sienas nav nepieciešamas, taču tās pasargās barotavu no vēja un stipra lietus.

Kategorija: Sabiedrība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply