„Hanzas Maiznīca” uzsākusi ražot „Sirdsmiera” maizi ar zemu sāls daudzumu

sirdsmiera_140109_087aŅemot vērā, ka Latvijas iedzīvotāji patērē pārāk daudz sāls uzturā, AS „Hanzas Maiznīcas” turpina veselīgās produktu līnijas attīstīšanu un izstrādājusi jaunas “Sirdsmiera” rudzu un sēklu maizes ar zemu sāls saturu – tikai 0,3 g sāls uz 100 g produkta. Tas ir vidēji 75% – 80% samazinājums, salīdzinājumā ar vidējo sāls daudzumu līdzīgās maizēs.

Jaunās „Sirdsmiera” rudzu un sēklu maizes izstrādātas, sadarbojoties ar Latvijas Kardiologu biedrību, kuras viena no iniciatīvām ir samazināt iedzīvotāju uzturā sāls patēriņu.

Latvijas Ārstu biedrības rīkotajā Veselības gada balvā „Hanzas Maiznīca” par jaunajiem produktiem jau saņēma veicināšanas balvu nominācijā „Veselīga uztura ražotājs” par ieguldījumu sabiedrības veselības veicināšanā.

Jāsamazina sāls daudzums uzturā

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) direktore Inga Šmate norāda, ka ikdienas sāls patēriņam nevajadzētu pārsniegt 5 – 6 g, ko cilvēks ar dažādiem produktiem uzņem uzturā. Tomēr iedzīvotāju paradumi liecina, ka dienā tiek uzņemts aptuveni 10 – 12 g sāls un trīs ceturtdaļas  veido gatavajos pārtikas produktos esošais „slēptais sāls”. Tādēļ ieteicams uzturā lietot tādus pārtikas produktus, kas satur sāli ne vairāk par 0,3 g uz 100 g produkta.

Pārmērīga sāls lietošana paaugstina asinsspiedienu, palielina sirds slimību, insulta un kuņģa vēža risku, kā arī veicina aptaukošanos.

Aizsāk veselīgas maizes ražošanas tradīcijas Latvijā

Pateicoties izvēlētajai produktu receptūrai un pagatavošanas tehnoloģijai, „Hanzas Maiznīca” jaunajām „Sirdsmiera” rudzu un sēklu maizēm var lietot Eiropas Komisijas (EK) apstiprināto uzturvērtību norādi, ka pārtikas produkts satur maz sāls/ nātrija. To drīkst izmantot tikai tad, ja produktā ir ne vairāk kā 0,12 g nātrija uz 100 g. „Hanzas Maiznīcas” jauno produktu sastāvā nātrijs ir 0,11 g uz 100 g.

Neskatoties uz mazu sāls daudzumu, mīklas receptūra izvēlēta tā, lai „Sirdsmiera” rudzu un sēklu maizes saglabātu izteiktu un patīkamu garšu. Rudzu maizei to nodrošina ķimenes un tradicionālais plaucējums. Savukārt sēklu maizei – sastāvā esošās saulespuķu sēklas un linsēklas. To pagatavošanā netiek pievienotas E vielas.

AS „Hanzas Maiznīcas” pārstāve Iveta Endziņa atzīst, ka uzņēmums kā lielākais maizes ražotājs Latvijā jau daudzus gadus mērķtiecīgi strādā, lai paplašinātu maizes klāstu ar produktiem, kas ir draudzīgi veselīgam uzturam. Tā daudzās maizes līnijās ir izmainīts receptūru sastāvs, lai ražotu maizes bez pārtikas piedevām jeb E vielām. Ražotājs ir spēris soli tālāk un uzsācis jaunas produktu līnijas „Sirdsmiera” attīstīšanu, pievēršot uzmanību sabiedrības veselīgumam. Jaunās „Sirdsmiera” rudzu un sēklu maizes ir uzņēmuma veselīguma projekta jaunākais veikums.

Jāmin, ka pērn „Hanzas Maiznīca” jau laida tirgū „Sirdsmiera auzu rikas”, kas satur auzu beta glikānu pietiekamā daudzumā, lai varētu izmantot EK akceptēto pārtikas produktu veselīguma norādi par holesterīna līmeņa normalizēšanu organismā un pozitīvo ietekmi uz sirds veselību. Tās pagatavotas no 100% auzu klijām, pārslām un smalcinātiem graudiem.

Kategorija: Pārtika
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply