Jānis Riekstiņš: pircēji joprojām domā latos

Jānis Riekstiņš -DUS PērnavaPašmāju degvielas tirgotāja “VIRŠI-A” valdes priekšsēdētājs Jānis Riekstiņš izteicis atzinību saviem darbiniekiem par veiksmīgo pāreju uz eiro un saspringto darbu aizvadītajās nedēļās, kad tirdzniecības vietās varēja norēķināties vienlaicīgi ar divām valūtām. Sastrādājot aiz kases, Riekstiņš atzina, ka darbs divās valūtās nav bijis viegls.

Jānis Riekstiņš: “Visi apkalpojošajā sfērā strādājošie uz saviem pleciem ir iznesuši ārkārtīgi smagu darbu, tāpēc paldies viņiem! Norēķini gan latos, gan eiro prasījuši intensīvu rēķināšanu, augstu koncentrēšanos, kā arī lielu mieru, jo ne visi pircēji pāreju uz jaunu valūtu uztvēruši pozitīvi.”

Raksturojot klientus, Riekstiņš stāsta, ka galvenokārt ir novērots apmulsums, ko rada norēķini ar lielākām naudas summām. Piemēram, norēķinoties ar latiem un saņemot lielāku atlikumu eiro valūtā, klientiem šķiet, ka ir notikusi kļūda. Liela daļa klientu atzīst, ka vēl galvā vai uz kalkulatora pārrēķina naudas summas uz latiem. Tas tiek darīts, lai apzinātos, vai pirkums ir dārgs, vai var to atļauties. Savukārt norēķiniem klienti drīz vien pārsvarā sāka izmantot eiro banknotes vai bankas kartes. Šajā nedēļā vien retos gadījumos vēl ir sastopami klienti, kuri norēķinās ar lielām latu nomināla banknotēm vai sīknaudu.

„Lai arī klienti ir ņēmuši vērā ieteikumu, neizmantot tirdzniecības vietas kā maiņas punktus, iejūtoties DUS operatora ādā, man gadījās sastapties ar klientu, kurš par nelielu pirkumu norēķinājās ar 100LVL banknoti. Bet vēl kāds cits klients norēķinājās ar lielu daudzumu santīmu. Šādi gadījumi DUS operatoriem ir visizaicinošākie un no apkalpošanas viedokļa vislaikietilpīgākie, ” skaidro Riekstiņš.

Lielākā pašmāju degvielas tirgotāja „VIRŠI-A” degvielas uzpildes stacijās pāreja uz norēķiniem eiro ir aizritējusi veiksmīgi.

Kategorija: Bizness
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply