Advokāts Jānis Mucenieks aicina tiesu izbeigt 13.janvāra masu nekārtību lietu

Zvērināts advokāts Jānis Mucenieks ir vērsies Rīgas apgabaltiesā ar pieteikumu izbeigt krimināllietu pret apsūdzēto Māri Gropi. No lietas materiāliem ir redzams, ka apsūdzētais nav aktīvi piedalījies masu nekārtībās, bet gan nejaušas sakritības dēļ 2009.gada 13.janvārī atradies notikumu epicentrā pie SIA „Bravo” veikala Vecrīgā.

Pūļa ietekmes vadīts, apsūdzētais rīkojies spontāni, gluži kā visi tuvumā esošie cilvēki, un ieskrēja veikalā, kur paķēra divas pudeles ar alkoholu, no grīdas pacēla četras paciņas cigarešu. Pēc tam apsūdzētais labprātīgi pirmajiem pretim nākošajiem policistiem atdeva no veikala stihiski paņemtās pudeles un cigaretes.

Likums paredz, ka tiesa var izbeigt krimināllietu, ja izdarīts noziedzīgs nodarījums, kuram ir noziedzīga nodarījuma pazīmes, bet ar kuru nav radīts tāds kaitējums, lai piespriestu kriminālsodu. Aizstāvība uzsver, ka apsūdzētā darbības ir bijušas stihiskas, viņa rīcību ietekmēja atrašanās konkrētajā vietā, citu cilvēku uzvedība un notikumu attīstīšanās kopumā.

Advokāts Jānis Mucenieks savu pieteikumu pamato arī ar saprātīgā termiņa neievērošanu. Pagājuši ir jau pieci gadi kopš notikumiem Vecrīgā, taču lieta vēl atrodas iztiesāšanas stadijā pirmās instances tiesā. Pēc tik ilgstoša laika perioda ir zudusi kriminālprocesa jēga, kā arī nav iespējams nodrošināt taisnīgu krimināltiesisko attiecību noregulējumu.

Kategorija: Viedokļi
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply