Latvijas Finiera rūpnīcā notiks praktiskās civilās aizsardzības mācības

Ceturtdien, 3.oktobrī, no plkst. 10:00 līdz 12:00 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) sadarbībā ar a/s Latvijas Finieris rūpnīcā Lignum, Rīgā, Platajā ielā 38, rīkos praktiskās civilās aizsardzības mācības.

Mācību mērķis ir pārbaudīt un attīstīt uzņēmuma un iesaistīto institūciju sadarbību ārkārtas situācijā un pārbaudīt objekta civilās aizsardzības plānā noteikto pasākumu atbilstību darbībām, kuras nepieciešams veikt negadījuma seku likvidēšanas laikā.

Mācību scenārijs paredz, ka a/s “Latvijas finieris” rūpnīcā “Lignums” ķīmisko vielu noliktavā notiek formalīna noplūde, ko pamana viens no rūpnīcas atbildīgajiem darbiniekiem. Par notikušo tiek paziņots VUGD, kas uz notikuma vietu nosūta ugunsdzēsējus glābējus un informē arī citas atbildīgās institūcijas. Uzņēmuma cehu vadītāji veic darbinieku evakuāciju un ražošanas pārtraukšanu. Savukārt, ugunsdzēsēji glābēji veic visas nepieciešamās darbības, lai izglābtu iespējamos cietušos, likvidētu vielas noplūdi un samazinātu izplūdušās vielas ietekmi uz apkārtējo vidi un iedzīvotājiem.

Mācībās piedalīsies ne tikai uzņēmuma darbinieki un VUGD amatpersonas, bet arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Valsts policijas, Rīgas Pašvaldības policijas un Valsts Vides dienesta darbinieki.

VUGD jau iepriekš atvainojas iedzīvotājiem par operatīvā transporta pārvietošanās radītajiem apgrūtinājumus, kā arī, ja šīs mācības radīs nepamatotu uztraukumu.

Latvijas likumdošana nosaka, ka tādos objektos kā rūpnīca Lignum praktiskās civilās aizsardzības mācības ir jārīko reizi trijos gados.

Kategorija: Tiesības
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply