Cilvēki gatavojas ziemai – maina radiatorus un apkures katlus

Strauji pazeminoties āra temperatūrai, iedzīvotāji aizvien vairāk novērtē mājas omulīgā siltuma vērtību, un cenšas sagatavoties aukstajam laikam. Līdz apkures sezonas sākumam daudzi vēl cenšas nomainīt radiatorus, kā arī centrālās apkures katlus.

„Aktuālāka kļuvusi tendence mājoklī ierīkot centrālās apkures radiatorus ar regulēšanas iespēju”, stāsta veikalu tīkla K-rauta projektu vadītājs Viesturs Praulītis. Viņš skaidro, ka centrālās apkures radiatora regulēšana notiek ar termiskā ventiļa palīdzību. To var iegādāties atsevišķi.Tāpat cilvēki aizvien biežāk izvēlas regulējamos katlus. Piemēram, privātmājās šādi apkures katli apvienojumā ar regulējamiem radiatoriem sniedz būtisku siltumenerģijas ietaupījumu. Apkures katli dod iespēju ietaupīt kurināmā apjomu atkarībā no siltā ūdens uzsildīšanas apjoma. Māju saimnieki visbiežāk tomēr konsultējas ar K-rauta klientu konsultantiem, lai kopīgi izvērtētu, kāda veida un izmēra apkures katls būs nepieciešams.

Pirms došanās uz veikalu K-rauta projektu vadītājs Viesturs Praulītis iesaka pārliecināties par savu dzīvojamo platību, lai iespējami precīzāk noteiktu, kādus radiatorus izvēlēties. Piemēram, pārāk mazi radiatori attiecīgo telpu nespēs piesildīt. Tāpat nav nepieciešami radiatori visas sienas garumā ar domu, ka tādi noteikti sniegs vajadzīgo siltumu. Visticamāk tos nevar pilnībā izmantot. Savukārt, ja tie nebūs regulējami, telpā būs pārāk karsti, varbūt vajadzēs daudz biežāk vērt logu vaļā, radot lieku siltumenerģijas patēriņu.

„Katram elektriskajam, tāpat centrālajam apkures radiatoram ir sava siltuma atdeve (W), ko var uzzināt no preces iepakojuma, iegūstot informāciju no izstrādājuma kataloga vai pajautājot klientu konsultantam. Piemēram, radiators ar 1000W siltuma atdevi būs piemērots vidēji 10m2 telpai ar griestu augstumu līdz trīs metriem,” skaidro veikalu tīkla K-rauta projektu vadītājs Viesturs Praulītis. Apkures radiatoru cenas veikalos K-rauta svārstās no Ls 30,45 līdz Ls 77,00 (jeb EUR 64,03 līdz EUR 109,56). Savukārt ar elektrību darbināmie radiatori nopērkami sākot no Ls 8,49 līdz Ls 63 ( jeb EUR 12,08 līdz EUR 89,64).

Ātrāk par sava mājokļa labiekārtošanu, nomainot radiatorus, jādomā daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem. To vēlams izdarīt līdz oktobra vidum, kad vairumā namu sākas apkures sezona. Veicot radiatoru nomaiņu apkures periodā, jāatslēdz apkure mājas visam stāvvadam, kas sarežģī darbu, kaimiņi ticamāk būs neapmierināti. Līdz ar to pašreiz īpaši pieprasīti gan visdažādākie radiatori, gan to uzstādīšanas pakalpojumi. Dzīvokļa saimniekam radiatora izmērus un nomaiņu nepieciešams saskaņot ar nama apsaimniekotāju, lai neradītu siltuma padeves problēmas visai mājai. Ja jauno projektu daudzdzīvokļu mājās ar individuālajiem siltuma skaitītājiem ir iespēja regulēt siltuma padevi ar radiatora termostatisko vārstu, tā arī samazinot apkures rēķinu, tad veco daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem šāda veida siltuma regulēšanas iespēja aizvien nešķiet aktuāla, jo jāsedz kopējās siltuma izmaksas atkarībā no dzīvokļa kvadratūras. Vienlaikus tomēr ir atsevišķi gadījumi, kad iedzīvotāji vienalga iegādājas regulējamus radiatorus, jo pakāpeniski aktuāla kļūst zaļā domāšana un vēlme taupīt dabas resursus, savā darbā pārliecinājies K-rauta projektu vadītājs Viesturs Praulītis.

Kategorija: Sabiedrība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply