IT Olimpiādei pieteikušās 40 skolēnu un studentu komandas

Sākot no 23. septembra, skolēnu un studentu komandas aicinātas pildīt uzdevumus, lai pierādītu savas zināšanās septītajā IT Olimpiādē. Līdz šim pieteikušās 40 komandas, taču vēl var paspēt sapulcināt domubiedrus un pieteikt dalību. Komandas savu veikumu varēs iesniegt līdz pat 21. oktobrim.

IT Olimpiādes dalībniekiem būs jādemonstrē spēja strādāt komandā un sadalīt lomas, lai radītu programmu, kas veic preču attēlošanu elektroniskā katalogā.

Lattelecom Technology eksperti skolēnu darbus vērtēs divās kārtās. Labākās komandas tiks aicinātas uz IT Olimpiādes otro kārtu – finālu, kas no 9.-10. novembrim notiks Rīgā.

„Pirmās un otrās kārtas uzdevumi būs savstarpēji saistīti. Tādēļ šogad uzdevumu risināšanā izmantojamo tehnoloģiju apjoms būs ierobežots – uzdevumi būs jāpilda, izmantojot kādu no .NET programmēšanas valodām. Lai paplašinātu dalībnieku skaitu, esam samazinājuši uzdevumu sarežģītību,” uzsver Aleksejs Beloglazovs, Lattelecom Technology Programmatūras risinājuma realizācijas dienesta direktors.

Lai veicinātu jauniešu nodarbinātību un atbalstītu Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozares attīstību, Lattelecom Technology sadarbībā ar Microsoft Latvia jau septīto gadu aicina skolēnus un studentus piedalīties IT Olimpiādē.

„Šobrīd Latvijā bez darba ir 22% jauniešu jeb 9% no visiem reģistrētājiem bezdarbniekiem. Vienlaikus mums akūti trūkst IT jomas speciālistu, tādēļ uzņēmumi ir spiesti aicināt darbā ekspertus no ārvalstīm. Lattelecom Technology un Microsoft Latvia organizētā IT Olimpiāde ir iespēja jauniešiem parādīt savu varēšanu programmēšanā un iesaistīt arī savus draugus, jo uzdevumu izpildei būs nepieciešams strādāt komandā,” uzsver Lattelecom Technology valdes priekšsēdētāja Anita Mertena.

Microsoft Latvia ikdienā aktīvi strādā pie jauniešu prasmju pilnveides un nodarbinātības veicināšanas. „Latvijā ir daudz spējīgu jauniešu un tehnoloģiju entuziastu, kuri gūst starptautiskus panākumus un atzinību. Esam gandarīti par iespēju sadarboties ar Microsoft partneri Lattelecom Technology kārtējās IT Olimpiādes organizēšanā, kas dos iespēju jauniešiem satikt domubiedrus, salīdzināt savas prasmes nacionālā līmenī un cīnīties par vērtīgajām balvām,” saka Ēriks Eglītis, Microsoft Latvia vadītājs. “Ļoti ceram, ka šī sadarbība ļaus jauniešiem ielikt stabilu pamatu panākumu gūšanai arī starptautiskā mērogā!”

IT Olimpiādes pirmās kārtas uzdevumi un papildu informācija pieejama mājas lapā http:\\olimpiade.lattelecom.lv

Kategorija: TECH
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply