Septembra nogalē Igauniju izgaismos Dizaina naktis

Author_Marit Ilison_photo_Riina_VarolNo 26. līdz 29. septembrim jau astoto reizi Igaunijā norisināsies četru dienu festivāls ar intriģējošo nosaukumu Dizaina naktis. Tas popularizēs dizaina nozīmi un funkcijas, kā arī to ietekmi uz mūsdienu sabiedrību un tās dzīvesveidu.

Festivāla mērķis ir izdibināt dizaina esenci, tā robežas, kā arī iespējas to novērtēt, ņemot vērā, ka ar dizaina elementiem sastopamies ik uz soļa savās ikdienas gaitās. Šī gada pasākuma programmā ietverti dažādi semināri, radošās darbnīcas, izstādes, konkursi un performances, kas norisināsies Kalamajā, Rotermanas kvartālā un Tallinas pilsētas centrā. Turklāt šoreiz Dizaina naktis godina arī Igaunijas Kultūras mantojuma gadu, tādējādi pasākuma apmeklētājiem būs iespēja sekot līdzi konkursa „Atpakaļ pie Igaunijas saknēm” norisei.

Savukārt izstādē „MATTER” ikvienam būs iespēja redzēt, kā viens un tas pats materiāls spēj iegūt atšķirīgu izskatu, nonācis dažādu dizaineru rokās. Šogad izstādes ietvaros mākslinieki eksperimentēs ar ādas, tekstila, keramikas un stikla izstrādājumiem, kā arī ar mēbelēm un gaismas objektiem. Īpaši interesanta solās būt ādas izstrādājumu izstāde, jo to pārstāvēs paši talantīgākie jaunie Igaunijas dizaineri, demonstrējot ādas apavu un aksesuāru kolekcijas.

Festivāla programmā iecerētas dažādas izgudrojumu darbnīcas bērniem, kā arī pārtikas dizaina darbnīca ar nosaukumu „Vecmāmiņas dizaina konkurss”. Šīs darbnīcas ietvaros vecmāmiņas aicinātas cept kūkas un iepazīstināt citus ar savām receptēm. Festivāla ietvaros notiks arī „Estonian Design Awards 2013” balvu pasniegšana Igaunijas labākajam grafiskajam un interneta dizainam, turklāt uz pasākuma laiku durvis atkārtoti vērs arī Dizaina nakts klubs, kurā iespējams apmainīties idejām ar līdzīgi domājošajiem.

Kategorija: Kultūra
output_mge5zc

4 Responses to “Septembra nogalē Igauniju izgaismos Dizaina naktis”

  1. jūlijs 23, 2016 at 9:14 am #

    I told my greamdothnr how you helped. She said, “bake them a cake!”

  2. oktobris 10, 2016 at 4:59 am #

    a software Engineer for 30+ years and was at the very ground floor (1978) or Personal Computing. Had the first Mac and PC in 1983 or so. So, I understand most of the issues here although my speciality is not PDF and PhotoShop file formats. I also have a Top Secret Clearance and have some understanding about security matters."Whoever you are . . .Welcome Aboard! Please stay with us 🙂

  3. Great post & I to have been guilty of worrying about what others think than when the Lord is all that matters. I enjoy being home alot which I have been since our Big move here but at times, it does get a little nutty. When I get like that I just kinda tell my hubby, I think Mom needs a walk by myself. Caroline

  4. maijs 17, 2017 at 5:26 pm #

    Oui, même dans la louange je ne me hissais pas à sa grandeur, tellement il m’intimide.D’accord, pas par la taille peut être, mais autrement du point de vue de l’intelligence, de la largeur de vue, de la générosité pour ses copains, des belles nanas, de la mimique… c’est quand même lui le meilleur !

Leave a Reply