Par Lato Lapsas preses konferencē minētajiem faktiem

lapsa lato1Šodien, 2013.gada 23.septembrī, Lato Lapsa preses konferencē pauda viedokli, ka Drošības policija (DP) ir nelikumīgi uzsākusi pret viņu kriminālprocesu un piemērojusi viņam statusu – persona, pret kuru ir uzsākts kriminālprocess. Preses konferences gaitā L.Lapsa arī apsūdzēja DP darbinieku nepatiesas informācijas sniegšanā un prettiesiskā darbībā. Ņemot vērā minēto, vēršam uzmanību uz vairākiem faktiem, kam ir būtiska nozīme šajā lietā.

Pirmkārt, iepriekš jau informējām, ka 2010.gada 20.janvārī Ģenerālprokuratūra uzsāka kriminālprocesu par faktu pēc Krimināllikuma 144.panta pazīmēm par privātpersonas elektroniskā pasta korespondences noslēpuma pārkāpšanu un nodeva to izmeklēšanai DP. Savukārt 2013.gada aprīlī Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē pēc privātpersonas iesnieguma tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 144.panta pazīmēm par privātpersonas elektroniskā pasta korespondences nesankcionētu publicēšanu. Š.g. jūlijā pēc Ģenerālprokuratūras lēmuma šis Valsts policijas kriminālprocess tika apvienots vienā lietvedībā ar minēto DP esošu kriminālprocesu. Tātad, pretēji preses konferencē apgalvotajam, šis kriminālprocess netika uzsākts pēc DP vai tā darbinieka iniciatīvas un tas tika uzsākts par faktu, nevis pret kādu konkrētu personu.

Otrkārt, DP 2010.gada 15.aprīlī saņēma vēstuli, kurai bija pievienots preses konferencē minētais iesniegums. Pēc šī iesnieguma izvērtēšanas DP 2010.gada 23.aprīlī to pārsūtīja pēc piekritības Valsts policijai. Procesa virzītajam par šāda iesnieguma esamību nebija informācijas, jo tas tieši neattiecās uz DP lietvedībā esošo kriminālprocesu. Svarīgi atzīmēt, ka DP ir valsts drošības iestāde, kurā tiek ievēroti informācijas aizsardzības principi, t.sk. princips, ka amatpersonai ir pieeja tikai tai informācijai, kas ir viņa kompetencē. Šis princips tiek ievērots ne tikai uz valsts noslēpumu, NATO vai ES klasificētās informācijas aizsardzību, bet arī uz jebkuru DP saņemtu informāciju, t.sk. neklasificētu.

Treškārt, DP uzsver, ka tā nedarbojas nevienā oficiālā vai neoficiālā starp-institucionālā darba grupā, kas ir vērsta pret L.Lapsu, interneta vietni www.pietiek.com vai jebkuru citu personu un interneta vietni. DP arī nav informēta par šādu darba grupu pastāvēšanu.

Ceturtkārt, ņemot vērā iepriekš minētos faktus, DP kategoriski noraida preses konferencē izteiktos pieņēmumus, ka lēmums par šī kriminālprocesa uzsākšanu, ir vērtējams kā noziedzīga darbība, tas ir safabricēts, ir uzsākts ar mērķi ierobežot preses brīvību vai ietekmēt Saeimas vēlēšanu rezultātus.

Latvijā kā demokrātiskā un tiesiskā valstī ikvienam ir tiesības uz aizstāvību un katra persona ir tiesīga izmantot tādu aizstāvības taktiku, kādu uzskata par efektīvāko. DP pilnībā respektē un aizstāv šīs un citas Latvijas Republikas Satversmē un normatīvajos aktos noteiktās indivīda tiesības.

DP arī uzsver, ka izmeklēšana kriminālprocesa ietvaros turpinās, ne pret vienu personu nav uzsākta kriminālvajāšana un tikai tiesa var atzīt kādu personu par vainīgu viņam inkriminētajos noziegumos.

Kategorija: Kriminālziņas
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply