Gaismas pils projektu augsti novērtē ārvalstu delegācijas

Aizpagājušajā nedēļā Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ēkā viesojās vairākas ārvalstu delegācijas, tostarp no Lietuvas, Norvēģijas un Austrijas. Apmeklējuma laikā viesi atzinīgi novērtēja Gaismas pils būvniecības gaitu, arhitektūras un inženiertehniskos risinājumus, kā arī daudzfunkcionālās tehniskās ēkas būvniecības procesu, kas norit straujāk nekā iepriekš paredzēts.

Viesojoties Rīgā, LNB ēku apskatīja Lietuvas delegācija Viļņas mēra Artūra Zuoka vadībā. Tāpat ar topošā LNB ēkas topošās bibliotēkas ēkas arhitektūru un būvniecības procesu iepazinās arhitekts, Liepājas daudzfunkcionālā centra “Lielais dzintars” projekta autors un profesors Volkers Ginke no Austrijas, kā arī Norvēģijas būvniecības asociācijas arhitektu un inženieru grupa.

Ar ēkas arhitektoniskajiem risinājumiem un izbūves gaitu ārvalstu delegācijas iepazīstināja gan pilnsabiedrības “Nacionālā Būvkompāniju apvienība”, gan Kultūras ministrijas pārstāvji, tostarp kultūras ministres padomnieks arhitektūras politikas izstrādes jautājumos Jānis Dripe. Pēc viņa teiktā, pazīstamais austriešu arhitekts Volkers Ginke, slavējot ēkas augstvērtīgo izpildījumu, atzina, ka LNB projekts ir patiešām pārliecinošs un izcils. Ārvalstu viesi varēja novērtēt LNB infrastruktūras 1.kārtas daudzfunkcionālās tehniskās ēkas izbūvi, kas šobrīd ir tapšanas stadijā un kurā jau ir notikuši Spāru svētki. Kā jau iepriekš ziņots, infrastruktūras ēkā tiks izvietotas mikroklimata uzturēšanas iekārtas un datu centrs.

Kā norāda pilnsabiedrība “Nacionālā Būvkompāniju apvienība”, kas ir jaunās LNB ēkas būvdarbu ģenerāluzņēmējs, pašlaik notiek infrastruktūras objektu izbūve un būvdarbi Gaismas pilī ir jau noslēguma posmā. Daudzfunkcionālās tehniskās ēkas būvniecība rit straujāk nekā iepriekš paredzēts, tādējādi apsteidzot plānoto būvdarbu grafiku, kas ir īpaši svarīgi ēkas būvniecības nobeiguma stadijā. Šobrīd turpinās arī citu infrastruktūras objektu, ārējo inženiertehnisko tīklu, tostarp pilsētas kanalizācijas tīklu izbūve un citi būvdarbi.

LBN patlaban intensīvi gatavojas pārcelšanās procesam uz jauno ēku. Ir izstrādāta pārvākšanās loģistika, notiek darbs pie krājuma sakārtošanas, kā arī notiek darbs pie jauno pakalpojumu dizaina izstādes, kas dos iespēju apmeklētājiem mūsdienīgi izmantot bibliotēkas resursus. Tiek veidots arī kultūras un izglītības aktivitāšu plāns, strādāts pie „Rīga 2014” projektu realizācijas, kā arī plānota bibliotēkas darbība 2015. gadā, kad LNB būs Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē centrālā norišu vieta un jaunuzceltā ēka kļūs par zināšanu sabiedrības attīstības simbolu.

Kategorija: Būvniecība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply