Oficiāli noslēgusies Latvijas Krājbankas patēriņa kredītportfeļa pārdošana

Ir noslēgusies Latvijas Krājbankas patēriņa kredītportfeļa nodošana Norvēģijas kompānijas AS B2Holding meitas sabiedrībai SIA B2Kapital. Ar š.g. 2. septembri šajā kredītportfelī ietilpstošās saistības pret Latvijas Krājbanku ir nodotas SIA B2Kapital, kas pārvaldībai un ikdienas kredītportfeļa apkalpošanai kā partneri izvēlējusies SIA Creditreform Latvija.

Augustā un septembrī par jauno maksājumu veikšanas kārtību, kas stājusies spēkā ar 2013. gada 2. septembri, tika informēti visi tie Latvijas Krājbankas klienti, kuru saistības ietilpst nododamajā kredītportfelī.

Jāuzsver, ka visu klientu parādsaistību līgumiskie noteikumi paliek spēkā un netiek mainīti, tādēļ Latvijas Krājbankas klientiem nav jādodas uz banku vai Creditreform Latvija biroju, lai pārslēgtu līgumus ar uzņēmuma daļas ieguvēju SIA B2Kapital.

SIA B2Kapital nododamā patēriņu kredīta portfeļa tīrā bilances vērtība 2012. gada 30. septembrī bija 8,2 milj. latu un kopējais klientu skaits bija 11 000, no tiem 10 900 fiziskas personas un 140 juridiskas personas. Šo bankas kredītportfeļa pārejas darījumu ir apstiprinājusi Finanšu un kapitāla tirgus komisija.

Jāatgādina, ka viss Latvijas Krājbankas kredītportfelis ir sadalīts piecos mazākos kredītportfeļos, pamatojoties uz kopīgām kredītu iezīmēm (korporatīvie, hipotekārie, peļņu nesošie, peļņu nenesošie un patēriņa kredīti). Tas darīts, lai nodrošinātu maksimāli lielāku pircēju interesi un maksimāli augstu cenu, kādu varētu iegūt, kredītportfeli pārdodot. Apzinot potenciālos pircējus, administrators runāja ar vairāk nekā 130 interesentiem.

Galvenie potenciālo pircēju izvēles kritēriji ir piedāvātā cena, spēja finansēt darījumu, gatavība strādāt piedāvātā laika grafika ietvaros, pieredze līdzīga apmēra un veida kredītportfeļu apkalpošanā, kā arī vispārējie ar darījuma realizāciju saistītie riski.

SIA B2Kapital ir Latvijas Republikā reģistrēta Norvēģijas sabiedrības AS B2Holding meitas sabiedrība. AS B2Holding darbības joma ir kredītportfeļu iegāde un apsaimniekošana Eiropā. 2012. gada septembrī AS B2Holding iegādājās lielāko neatkarīgo Somijas parādu piedziņas pakalpojumu sniedzēju OY OK Perinta. 2012. gadā AS B2Holding kopā ar citiem akcionāriem dibināja Zviedrijas uzņēmumu AB Sileo Kapital, kurā AS B2Holding pieder 51% kapitāldaļu. AS B2Holding ir meitas sabiedrības arī Norvēģijā un Igaunijā.

Kategorija: Finanses
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply