FORBES: Latvijas TOP 15 interneta biznesi izauguši par 34%

FORBES_julijs_2013Pirmo reizi Latvijā sadarbībā ar nozares profesionāļiem FORBES izpētīja interneta biznesa jomu un noskaidroja lielākos un veiksmīgākos biznesa projektus Latvijā 4 kategorijās: e-komercija, sociālie tīkli, interneta servisi un spēles.

Latvijas lielākais interneta bizness – veikals 1a, kurš darbojas arī Lietuvā un Igaunijā, – apgroza gandrīz 10 miljonus latu, panākot 44% izaugsmi gadā, un ir viens no galvenajiem spēlētājiem šajā tirgū Latvijā. Taču uzmanības vērti ir arī citi. FORBES izveidojis 15 lielāko Latvijas interneta biznesu reitingu – galveno spēlētāju kopējais apgrozījums ir gandrīz 42 miljoni latu, un to izaugsme gada laikā bija 34%. Latvijā nav citas nozares, kas attīstītos ātrāk par internetu.

Izpētot lielākos biznesus internetā, jāsecina, ka svarīgākā nozīme šajā jomā ir tieši interneta veikaliem, jo no 15 uzņēmumiem vairāk nekā puse nodarbojas ar tirdzniecību internetā. Interesanti, ka reti kurš interneta veikals vispār uzrāda oficiālu peļņu, kā iemeslu minot lielo konkurenci (Latvijā ir vairāk nekā 200 šādu veikalu), taču ir skaidrs, ka šis bizness sniedz arī papildu iespējas. Vēl TOP 15 ir iekļuvuši arī sociālie tīkli, mediji, spēļu izstrādātāji un dažādu citu pakalpojumu sniedzēji.

FORBES īpaši atzīmē vispelnošāko grupu – Jurim Līnim piederošos biznesus: portālu ss.lv un tam līdzīgos Ukrainā, Lietuvā, Krievijā un Baltkrievijā, kā arī interneta veikalu Multisistēma Rīga. Kopumā Jurim Līnim piederošie uzņēmumi gadā apgroza 3,8 miljonus latu, no tiem peļņa ir 1,56 miljoni latu, kas ir augstākais rentabilitātes rādītājs šajā reitingā.

Pārsteigumu sagādāja jaunais sociālais tīkls ask.fm, kas izveidots vien 2011.gadā, bet apjoms pērn sasniedzis būtisku rādītāju, apgrozot vairāk nekā 2 miljonus latu, lai gan pirms gada tie bija tikai nepilni 19 tūkstoši latu. Tas liecina ne tikai par interneta biznesa straujo attīstību, bet arī pierāda, ka jaunieši, kuri seko pasaules tendencēm, spēj sasniegt augstus rezultātus.

Kategorija: Mediji
output_mge5zc

One Response to “FORBES: Latvijas TOP 15 interneta biznesi izauguši par 34%”

  1. jūlijs 22, 2017 at 4:48 pm #

    Hi blogger, do you monetize your 15min.lv ? There is easy method to earn decent money every day, just search
    on youtube : How to earn $25/hour selling articles

Leave a Reply