Zemgalē un Ziemeļlietuvā darbu sāk „Mājtirgus”

Mājtirgus bilde -1Zemgales un Ziemeļlatvijas mājražotājiem turpmāk būs iespējams savu produkciju realizēt sešos jaunos tirdziņos, kas apvienojušies zīmolā „Mājtirgus”. Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projektā „Vietējo produktu attīstība Vidusbaltijā” Latvijā – Rundālē, Viesītē, Pļaviņu novadā – un Lietuvā – Šauļu rajonā, Kurtuvenai un Žagarē –izveidota platforma, lai atbalstītu vietējos mājražotājus un veicinātu to produktu pieejamību un noietu vietējos tirgos.

Zīmola nosaukums “Mājtirgus” veidots, darinot jaunvārdu. Saliktenis „Mājtirgus” norāda uz tirgu kā mājīgu vietu, kur pieejami dažādi labumi – produkti un preces, kas ražoti mājas apstākļos. „Mājtirgus” produkti ir daudz personīgāki par plaša patēriņa produktiem. Ikviens mājražotājs pielicis daudz pūļu un arīdzan sava sirds siltuma, lai radītu produktus, kas nes prieku ikvienam to patērētājam. Zīmola vizuālajā noformējumā izmantota arī Jumja (Ašvieniai) zīme, kas uzsver spēku un auglību un izsenis ir rotājusi mājas gan Latvijā, gan Lietuvā. Zīmola nosaukums lietuviski ir „Kiemturgis” (tulkojumā – „pagalma tirgus”), uzsverot māju atmosfēras klātbūtni tirdziņos.

„Mājtirgus” Zemgalē un Ziemeļlietuvā vieno kvalitāti – tajos pieejamie produkti un preces ir ražoti vietēji, un tiem raksturīgs augsts sirds siltums. Daudzi produkti ir īpaši un pieejami tikai šajos tirdziņos. Piemēram, Žagares tirdziņā kārumniekus priecēs izslavēto Žagares ķiršu ievārījums, kas darināts pēc senām receptēm. Rundāles mājtirgu jāmeklē Rundāles dažādu ziedu medus, kas spēcinās un arī visas ziemas garumā atgādinās par ziedošām pļavām, bišu sanoņu un vasaru. Te meklējamas arī „Zelta zaptes”, kurās dārza un meža ogas papildina drogu un garšvielu akcenti. Savukārt Pļaviņu tirdziņš apmeklētājus sagaidīs ar pārsteigumu pieejamo mājas vīnu un sukāžu klāstā, kamēr Viesītē iespējams iegādāties kafeju „Alīda” un brīnumgardu ābolu sulu. Šie ir vien daži no produktiem, kas radīti ar lielu rūpību un mīlestību, lai nestu prieku un atgādinātu par mājās ražoto produktu unikalitāti un labajām īpašībām.

„Mājtirgi” ir lieliska alternatīva jau tik ierastajiem tirgiem, kuros pieejami visdažādākie produkti un preces, kas lielākoties ievesti no ārvalstīm. Mājtirgu nepieciešamību nosaka iedzīvotāju arvien augošā interese un pieprasījums pēc veselīgiem, vietējas izcelsmes produktiem. Vienlaikus „Mājtirgos” visā to darbības sezonas laikā notiks visdažādākie pasākumi un aktivitātes, kas ļaus tirdziņu apmeklētājiem ik reizi izbaudīt mājtirgu īpašo gaisotni.

Projekta „Vietējo produktu attīstība Vidusbaltijā”, kuru īsteno Zemgales Plānošanas reģions ar partneriem Latvijā un Lietuvā, mērķis ir atbalstīt mājražotājus Zemgales un Ziemeļlietuvas reģionā. Lai gan mājražošanai gan Latvijā, gan Lietuvā izsenis ir bagātas tradīcijas, tomēr līdz šim mājražotāju sarūpētie produkti un preces bijušas pieejamas atsevišķos pasākumos vai individuālā tirdzniecībā – mājās, pievedot pircējam tās klāt vai pārdodot gadatirgos. „Mājtirgus” nu pieejams ikvienam noteiktos datumos, kas izvēlēti atbilstoši vietējās kopienas vajadzībām un aktualitātēm.

Projekts „Vietējo produktu attīstība Vidusbaltijā” īstenots Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmā 2007. – 2013. gadam. Projekta ieviešanas laiks ir no 2012.gada augusta līdz 2014.gada janvārim, tā kopējais budžets ir 749 428,80 EUR, kur Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums ir 627 069,54 EUR.

Kategorija: Pārtika
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply