Teju 70% Latvijas iedzīvotāju skatās seksuāla satura filmas

68,3% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 gadiem labprāt skatās pornogrāfiska satura filmas, liecina telekomunikāciju operatora IZZI veiktā Latvijas iedzīvotāju aptauja. Tas ir par nepilniem 9% punktiem vairāk nekā pērn, kad uzņēmuma aptaujā 59,5% iedzīvotāju atzina, ka mēdz skatīties filmas pieaugušajiem.

Aktīvākie pieaugušo satura filmu skatītāji ir vīrieši – tāpat kā pagājušā gada aptaujā, arī šogad 74% stiprā dzimuma respondentu atzina, ka skatās pikantas filmas. Aptaujas dati parādīja, ka arī katra otrā sieviete (48,5%, pērn – 51%) skatās šādus raidījumus.

„Visticamāk straujais cilvēku skaita pieaugums, kas skatās pikanta satura filmas, balstās ne tik daudz uz reālu skatītāju pieaugumu, salīdzinot ar pērno gadu, bet gan uz faktu, ka cilvēki vairs nekautrējas atzīt savus paradumus. Proti, vēl nesenā pagātnē sekss bija tabu tēma, bet tagad cilvēki kļūst aizvien atvērtāki pret pieaugušajiem domātu saturu un nekautrējas to paust skaļi. Šādu tendenci novērojam arī klientu vidū – ar katru gadu pieaug to skatītāju skaits, kas abonē filmas pieaugušajiem televīzijā. Vidējais vecums šiem klientiem ir aptuveni 45 gadi, tādējādi jāsecina, ka, cilvēki pārvar aizspriedumus un tā vietā, lai nosodītu, izvēlas paskatīties paši. Starp citu, vecākais Energy pakas abonents nesen nosvinējis savu 90. dzimšanas dienu,” zina stāstīt Sandra Kraujiņa, IZZI valdes locekle. „Savukārt jaunākā jeb interneta paaudze, protams, izmanto tīmekļa sniegtās iespējas. Tas vēlreiz apliecina, ka latvieši nav kautrīga tauta un labprāt izvēlas pikantākus izklaides veidus.”

„Otra būtiska tendence, kas iespaidojusi TV skatītāju skatīšanās paradumus, ir tehnoloģiskā attīstība. Ienākot augstas izšķirtspējas (HD) saturam un moderniem televizoriem kļūstot aizvien pieejamākiem cenu ziņā, aug arī klientu interese par TV saturu. Piemēram, kopš saturu pieaugušajiem esam uzsākuši piedāvāt HD kvalitātē, abonentu skaits Energy pakai audzis par 25%!”

Tāpat kā pērn (65%), arī šogad visaktīvāk seksuāla satura filmas skatās iedzīvotāji vecumā no 25 līdz 44 gadiem (vidēji 64%) un jaunieši vecumā no 18 (52,1%, 2012. gadā – 54,4%) līdz 24 gadiem (58,6%, 2012. gadā – 60,9%). Viskūtrāk seksuāla satura filmas pieaugušajiem skatās cilvēki vecumā 50+ gadi – 45,5%.

Līdzīgi kā 2012. gadā (43%), šogad 42% respondentu atzina, ka filmas skatās fragmentāri, pievēršoties tikai saistošākajiem momentiem, kamēr 16,3% (pērn 17%) norādīja, ka tās skatās no sākuma līdz beigām.

Kategorija: Sabiedrība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply