Aptauja: Alu Līgo svētkos plāno dzert mazāk, odi un lietus vairs nebiedē

Lielākajam vairumam Līgo svētki asociējas ar labi pavadītu laiku, draugu satikšanu un foršu atpūtu, tā atbildējuši 67% Ferratum Latvia aptaujātie klienti*. Salīdzinot ar pagājušo gadu, pozitīvā attieksme pret Līgo svētkiem nav mainījusies, taču plānotajā iepirkumu sarakstā gan ir redzamas jaunas tendences.

Taujāti, kādi ir obligātie Līgo svētku pirkumi, lielākā daļa nosauc alu (27%), sieru (29%), gaļu cepšanai (26%) un pretodu līdzekļus. Zīmīgi, ka, salīdzinot ar pērno gadu, alus nozīme Līgo obligāto pirkumu sarakstā sarukusi par 10%, attiecīgi palielinoties gaļas un siera nozīmei.

Neskatoties uz to, ka pārtika ir svarīgākais Līgo svētku pirkums, ar pārēšanos Līgo svinēšana asociējas tikai 3% Ferratum Latvia aptaujāto. Svētkus nespēj sabojāt arī Latvijas mainīgie laika apstākļi – ar lietainu laiku Līgo svētkus saista vien 1% aptaujāto, kas ir par 8% mazāk, nekā pērn.

Neviens no aptaujas dalībniekiem nav norādījis, ka Līgo svētki saistās ar odu kodumiem, taču pretodu līdzekļus obligāto pirkumu sarakstā iekļāvuši 8% respondentu.

„Līgo mūsu iedzīvotājiem ir vieni no tiem svētkiem, kuriem tiek jau laikus plānoti papildus tēriņi. Ceturtā daļa aptaujāto Ferratum Latvija klientu Līgo svētkiem plāno tērēt līdz 20 latiem, bet gandrīz puse, t.i. 43% līdz 50 latiem, bet vēl 17% ir tādi, kas atbild, ka svētkos naudu neskaita,” stāsta Ferratum Latvija valdes priekšsēdētājs Dmitrijs Horoņko.

Ferratum Latvia dati liecina, ka Līgo svētku laikā nepieciešamība pēc papildu naudas pieaug par 10%-15%.

*Ferratum Latvia klientu aptauju veica no 05.06.-14.06.2013

Kategorija: Sabiedrība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply