Kvalitatīvs sporta segums palīdz kaldināt sportistu medaļas

Viesites_stadionsSportistu profesionālie sasniegumi atkarīgi ne tikai no fiziskās sagatavotības un iekšējā gribasspēka, bet arī no atbilstoša sporta aprīkojuma. Kā viens no nosacījumiem ceļā uz panākumiem ir kvalitatīvs un drošs segums treniņu laukumos un sacensību trasēs.

Kā atzīst sporta segumu uzstādītāja Baltic Sport Systems pārstāvis Jānis Ivsiņš, Latvijā aizvien vairāk sāk izprast kvalitatīva sporta laukuma nozīmi, sportisko sasniegumu izaugsmē, tādēļ visā valstī aktīvi notiek stadionu un sporta laukumu atjaunošana.

“Ar gandarījumu jāatzīst, ka Latvijā aizvien vairāk sāk apzināties kvalitatīva sporta aprīkojuma ietekmi gan uz sportiskajiem sasniegumiem, gan veselību. Sporta laukuma īpašnieki, tostarp pašvaldības, kurām pieder stadioni, apzinās, ka, iespējams, nākamos olimpiešus neizaudzinās stadionā, kur skrienot pie nagliņkurpēm pieķerās stadiona nekvalitatīvais segums, tādēļ šobrīd visā valstī notiek visai aktīva segumu nomaiņa sporta laukumos un stadionos, un esam pārliecināti, ka tas spēlēs būtisku lomu jauno sportistu izaudzināšanā,” norāda Jānis Ivsiņš.

Kvalitatīva sporta seguma nozīmi uzsver arī Viesītes sporta skolas direktors Jānis Osis. “Protams, ka sporta aprīkojumam, tostarp stadiona segumam, ir nozīme. Tas ir ētikas jautājums, ja būs patīkama vide, kur sportot, loģiski, ka būs ari vairāk sportotāju. Diemžēl jāatzīst, ka liela daļa stadionu Latvijā šobrīd ir tikpat bēdīgā stāvoklī, kā Latvijas ceļi, un šādos sporta laukumos nevienam negribas trenēties. Ja ir kārtīgs segums un cits aprīkojums, protams, ka vēlme sportot būs daudz lielāka un, līdz ar to, arī sportiskie sasniegumi būs labāki. Tāpat kvalitatīvs sporta aprīkojums un segums treniņu laukumos ir būtisks faktors arī veselības ziņā. Problēmas ar muguru šobrīd ir ļoti daudz skolniekiem, un tas saistīts ar smagajām somām un garajām mācību stundām, un, ja viņš pēc skolas vēl nāks sportot vietā, kur sporta aprīkojums ir nekvalitatīvs, muguras problēmas tikai palielināsies,” stāsta Jānis Osis.

Āra stadionu sintētisko segumu sastāvā ir gumijas granulas un poliuretāna saistvielas. No tehniskās gumijas (SBR) parasti veido klājuma pamatslāni, ko pārklāj ar gumijas granulu virsslāni (EPDM). Šada gumija nesatur plastifikatorus, kas gadu gaitā varētu iztvaikot vai izskaloties. Pateicoties granulu noturībai un elastībai, segums nemainās gadiem ilgi, tas nesarūk, nekļūst trausls, nekūst un neplaisā. Šīs granulas ir nemainīgi elastīgas neatkarīgi no temperatūras. Klājumu sastāvs pilnībā atbilst vieglatlētikas prasībām, ievērojot ātruma un neslīdamības īpašības, absorbē trieciena spēku un atbilst citiem nosacījumiem, kas ir būtiski sportā.

Kategorija: Būvniecība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply