Baltijā kļuvušas pieejamas injekcijas bez adatas dūriena

Injex_2Uzņēmums „Injex Baltic” Latvijā, Lietuvā un Igaunijā sācis izplatīt daudzkārt lietojamu bezadatu injekcijas ierīci „Injex 30”, ar kuru zemādas injekcijas var veikt bez adatas dūriena. „Injex” tehnoloģija zemādas injekciju veikšanai tiek izmantota vairāk nekā 40 pasaules valstīs, galvenokārt tādās medicīnas nozarēs kā stomatoloģija, cukura diabēta kontrole, vakcinācija, kosmetoloģija, plastiskā un estētiskā medicīna, kā arī veterinārija.

Bezadatu injekcijas ierīce „Injex 30” radīta un kopš 2002. gada tiek ražota Vācijas uzņēmumā „INJEX Pharma”. Šīs tehnoloģijas aizsākumi meklējami 80. gadu beigās, kad bezadatu injekciju aparātus sāka izmēģināt ASV, izmantošanai militāros nolūkos. Patlaban ierīce „Injex 30” ir reģistrēta lietošanai medicīnā un sertificēta atbilstoši Eiropas CE un ASV FDA standartiem, kā arī virknei NVS valstu un Izraēlas medicīnisko standartu.

„Injex Pharma” bezadatu injekciju tehnoloģijas pamatā ir ātra, spēcīga un precīza mehāniskās enerģijas iedarbība, kas ļauj vienas sekundes laikā, nesāpīgi un bez adatas dūriena ievadīt medicīnisko preparātu zemādas audos. Preparāts zem ādas iekļūst caur 0,17 milimetrus lielu atvērumu, kuru rada straujā spiediena iedarbība uz ādu. Salīdzinājumam – vistievākās insulīna ievadīšanas adatas diametrs ir 0,39 mm. Spiedienu „Injex 30” ierīcē rada īpaši izstrādāta atspere, kas jāuzvelk pirms katras injekcijas. Daudzkārtēji lietojamais bezadatu injektors „Injex 30” ir neliela izmēra: garums – 10 cm, diametrs – nedaudz vairāk par centimetru, svars – 75 grami, tas paredzēts tikai un vienīgi injekciju veikšanai zem ādas un nav izmantojams injekcijām muskulī vai kaulos.

„Sākumā neticēju, ka injekcija bez adatas nav zinātniskā fantastika. Taču ikdienas zobārsta darbā lietojot šo ierīci, esmu pārliecinājies, ka tas ir pat ļoti iespējams – veikt lokālo anestēziju bez pacientiem tik nepatīkamā dūriena smaganās. Par to īpašā sajūsmā ir bērni! Man kā speciālistam papildus prieku rada fakts, ka „Injex 30” daudz labāk un vienmērīgāk izkliedē audos anestēzijas preparātu, līdz ar to šo zāļu patēriņš ir samazinājies vairāk nekā 12 reizes,” stāsta Oļegs Drogins (Oleg Drogin), odontologs (stomatologs) no Lietuvas, Mažeiķiem.

„Injex 30” oficiālā izplatītāja Baltijas valstīs, uzņēmuma „Injex Baltic”, valdes priekšsēdētājs Andrejs Daņiļevičs uzsver, ka šo ierīci Āfrikas valstu iedzīvotāju vakcinācijai jau vairākus gadus izmanto ANO un līdzīgas organizācijas. „Injex tehnoloģija nerada bīstamos medicīnas atkritumus – šļirču adatas, ar kurām mediķi var sadurties, inficējoties ar AIDS un citām Āfrikā izplatītām, bīstamām slimībām. Turklāt Āfrikas iedzīvotājiem, daudzi no kuriem šļirces adatu redz pirmo reizi mūžā, tripanofobija jeb bailes no šļirču adatām ir daudzkārt spēcīgākas nekā attīstīto valstu iedzīvotājiem,” piebilst A. Daņiļevičs.

2011. gada jūlijā, tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktajā Latvijas iedzīvotāju aptaujā atklāts, ka tripanofobija jeb bailes no šļircēm piemīt 6% vai aptuveni 124 000 Latvijas iedzīvotāju.

Kategorija: Veselība
output_mge5zc

4 Responses to “Baltijā kļuvušas pieejamas injekcijas bez adatas dūriena”

 1. jūlijs 23, 2016 at 2:22 pm #

  Muy bien majo, veo que el comentario de ayer ha surtido efecto. Muy buenas estas últimas recetas. La de los espaguettis con gambas la voy a hacer de inmediato. Que sepas que tu página sirve de inspiración a una hermana de una funcionaria del ayto donde estoy que es cocinera de un restaurante en Huesca recién esau2ntdo.Salre.

 2. oktobris 19, 2016 at 6:13 pm #

  Hi Debbie,But that's not how I choose to live…Girl, me too… ME TOO!Beautiful post and you have a precious gift in your mother in law. I loved reading this post. Have a blessed day. Hugs.

 3. oktobris 22, 2016 at 6:59 pm #

  if Akshay see’s & hear’s about his fan wars and their postings on different forums he will say; Logon ne mere gum ka tamasha bana dia,Mere chaman k sath mera dil bhi jala dia,Apno ne mere pyar ka kuch yun sila dia,Ulfat badley khon k ansu rula dia,.

 4. maijs 24, 2017 at 2:58 pm #

  Dec09 That is very attention-grabbing, You’re a very skilled blogger. I’ve joined your feed and look forward to seeking extra of your wonderful post. Additionally, I have shared your site in my social networks!

Leave a Reply