Pircēji jaunas garšas izmēģina piesardzīgi

Cilvēki ir ieinteresēti jaunu garšu un iepriekš nezināmu produktu izmēģināšanā, tomēr uz to raugās piesardzīgi, noskaidrots biroja “Latvijas produkts” aptaujā, kas veikta sadarbībā ar Sabiedriskās domas un tirgus izpētes centru (SDTIC).

Kā rāda aptaujas rezultāti, vairāk nekā ceturtdaļa jeb 26% iedzīvotāju pirms pieņem lēmumu par jauna produkta iegādāšanos, vispirms izmanto degustāciju piedāvājumus, bet 22% aptaujāto atzinuši, ka jaunus Latvijā ražotus produktus izmēģina tikai tad, ja tos viņiem iesaka draugi vai paziņas.

Savukārt 21% respondentu norādījuši, ka labprāt jaunus produktus iegādājas vietējo zemnieku tirdziņos, kur ir iespējams tos pirms iegādes nogaršot, 19% minējuši, ka jaunus Latvijā ražotus produktus nopērk nogaršošanai uzreiz, tiklīdz tie ir parādījušies veikalā, bet tikai 7% iedzīvotāju sevi atzīst par konservatīviem un jaunas garšas izmēģina reti.

“Lai arī aptaujas rezultāti parāda, ka iedzīvotāji ir gatavi izmēģināt jaunas garšas, tas tiek darīts piesardzīgi, lai nenopirktu “kaķi maisā”, tāpēc labprāt tiek izmantota iespēja jaunos produktus pirms iegādāšanās nogaršot. Domāju, ka tas ir labs signāls arī produktu ražotājiem, jo parāda, ka ne vienmēr pietiek tikai ar jaunā produkta aprakstu, lai cik izsmeļošs tas būtu, un dažādas degustācijas var kalpot kā lielisks veids sava jaunā produkta reklamēšanai, “ stāsta biroja “Latvijas produkts” pārstāve Ieva Rozenberga.

Aptauja tika veikta no 23. līdz 26.aprīlim ar interneta starpniecību aptaujājot 1100 Latvijas iedzīvotāju no dažādiem reģioniem, vecumā no 18 līdz 66 gadiem. Šādas aptaujas SDTIC veic regulāri, reizi mēnesī apzinot iedzīvotāju noskaņojumu un attieksmi sabiedriski aktuālos un nozīmīgos jautājumos.

Kategorija: Pārtika
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply