OlainFarm iegādājies 47,5% Silvanols akciju

OlainFarm_s-3AS “OlainFarm” iegādājusies 47,5% trešā lielākā Latvijas farmācijas uzņēmuma SIA “Silvanols” akciju. Tuvākajā laikā plānots slēgt līgumu par vēl vairāk nekā 20% akciju iegādi. Šis darījums ļaus abiem uzņēmumiem paplašināt ražošanas virzienus, produktu portfeli, kā arī apgūt un nostiprināties arvien jaunos tirgos.

“OlainFarm pēdējo gadu laikā ir spēcīgi investējis uzņēmuma produktu portfeļa, noieta tirgu un darbības virzienu paplašināšanā. Silvanols akciju iegāde ir vēl viens solis tuvāk OlainFarm vīzijai kļūt par vadošo gatavo zāļu un ķīmiski-farmaceitisko produktu ražotāju Baltijā, kura produkcija ir pazīstama un pieejama visā pasaulē. Mēs saredzam ievērojamu iespēju kāpināt izaugsmes jaudu, apvienojot abu uzņēmumu ekspertīzi, pieredzi un eksporta potenciālu, kā arī veidojot un attīstot kopīgus projektus,” saka Salvis Lapiņš, AS “OlainFarm” valdes loceklis.

SIA “Silvanols” līdzīpašniece un valdes locekle Ieva Leimane norāda, ka „šis ir loģisks nākamais uzņēmuma attīstības solis. Jauna uzņēmuma dalībnieka ienākšana Silvanolā ļaus uzņēmumam straujāk attīstīties, pilnveidot piegādes ķēžu jeb loģistikas sistēmu un, kas ir ļoti būtiski, iegūt produktu noietu jaunos ārvalstu tirgos. Es esmu pārliecināta un to parāda arī līdzšinējā Silvanola pieredze, ka mūsu produkti ir ļoti konkurētspējīgi ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās.”

SIA “Silvanols” Valdes priekšsēdētājs Viesturs Gurtlavs uzsver, ka „notikušās izmaiņas uzņēmuma dalībnieku sastāvā veicinās jaunu zināšanu un pieredzes ieplūšanu uzņēmumā. Tas savukārt paaugstinās SIA „Silvanols” konkurētspēju Latvijas un ārvalstu tirgos”.

Līdz ar darījuma starp AS “OlainFarm” un SIA “Silvanols” noslēgšanu, AS “OlainFarm” valdes loceklis Salvis Lapiņš ir kļuvis arī par SIA “Silvanols” valdes locekli.

2012.gadā SIA „Silvanols” strādāja ar 1,993 miljonu latu apgrozījumu un guva 136 tūkstošu latu peļņu.

AS “OlainFarm” konsolidētais peļņas un zaudējumu aprēķins par koncerna darbību 2012.gadā liecina, ka koncerns ir uzstādījis jaunu peļņas rekordu, nopelnot 9,75 miljonus latu (13,88 miljoni eiro). Tas ir par 41% vairāk nekā 2011.gadā, kad AS “OlainFarm” peļņa bija 6,91 miljons latu (9,84 miljoni eiro).

Kategorija: Veselība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply