LNT Ziņu dienests plaši atspoguļos vēlēšanu norisi

Velesanu_logoLNT Ziņu dienesta komanda intensīvi gatavojas plašam un vērienīgam pašvaldību vēlēšanu atspoguļojumam, lai Latvijas iedzīvotāji varētu atbildīgi izdarīt savu izvēli. Visu maiju LNT rīta ziņu raidījumā 900 sekundes notiks Lielo pilsētu debates, kurās astoņu Latvijas lielāko pilsētu trīs galveno sarakstu kandidāti diskutēs par galvenajiem solījumiem vēlētājiem. Maija noslēgumā LNT ēterā būs Līderu debates, kurās piedalīsies sarakstu vadošie kandidāti, kā arī partiju virzītie Rīgas mēra amata kandidāti. Sekojiet līdzi priekšvēlēšanu procesam speciālizlaidumos, tiešraidēs un īpašās reportāžās no maija sākuma līdz pat vēlēšanu noslēgumam 2.jūnijā kanālā LNT!

„Šogad pirmoreiz Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome izsludināja priekšvēlēšanu raidījuma veidošanas konkursu, un piešķīra līdzekļus no valsts budžeta šī procesa atspoguļošanai. Kanāla LNT izstrādātais piedāvājums uzvarēja konkursā un mēs ieguvām papildu finansējumu, lai varētu nodrošināt ļoti plašu dažādu ziņu piedāvājumu. Jau mēnesi pirms pašām vēlēšanām LNT Ziņu dienests pievērsīsies šī gada lielākajam politiskajam notikumam. Visa Ziņu dienesta komanda parūpēsies, lai skatītāji kopā ar LNT zinātu visvairāk par šo procesu,” saka MTG TV vadītājs Kaspars Ozoliņš.

Astoņu lielāko pilsētu piedāvājums
Šī gada 1.jūnijā Latvijā notiks kārtējās pašvaldību vēlēšanas, kas tiks sarīkotas 119 vēlēšanu apgabalos. Ikvienai balsij ir nozīme un katram ir jāpieņem atbildīgs lēmums, kam uzticēt veidot Latvijas pilsētu un novadu nākotni. Tādēļ visu maija mēnesi LNT Ziņu dienests sniegs plašu informāciju par un ap vēlēšanām, palīdzot skatītājiem izdarīt savu izvēli. LNT rīta ziņu raidījuma 900 sekundes ietvaros tiks rīkots astoņu Lielo pilsētu debašu cikls ar trīs vadošo sarakstu deputātu kandidātiem no Daugavpils, Rēzeknes, Liepājas, Ventspils, Jēkabpils, Jelgavas, Valmieras un Jūrmalas, lai kandidātiem vaicātu, ko viņi sola vēlētājiem un kā solījumus pildīs. Plānots, ka daļa Lielo pilsētu debašu notiks izbraukumā, bet daļa LNT studijā. Pirmās Lielo pilsētu debates notiks 9.maijā Daugavpilī un 10.maijā tās gaidāmas Rēzeknē. Tās vadīs žurnālisti Kristīne Garklava un Tālis Eipurs. Kāds ir vēlētāju viedoklis par lielo pilsētu pārstāvētajām partijām, varēs uzzināt LNT pasūtītajās priekšvēlēšanu aptaujās.

Laiks pievērsties Rīgai!
Pēc tam, kad būs iepazīti astoņu lielāko Latvijas pilsētu partiju piedāvājumi, būs laiks pievērsties galvaspilsētai Rīgai. Arī šajās pašvaldību vēlēšanās LNT kanālā notiks Līderu debates, kuras skatītāji LNT kanālā jau iepazinuši 10. un 11.Saeimas vēlēšanās. Debates vadīs Ģirts Timrots un Daina Lipiniece. 28.maijā notiks Līderu debates. Rīgas programmas, kurās vadošie sarakstu līderi debatēs par politisko spēku priekšvēlēšanu programmām un piedāvājumu Latvijas galvaspilsētai. Savukārt 30.maijā notiks Līderu debates. Rīgas mēra amata kandidāti, kurās aci pret aci tiksies partiju izvirzītie Rīgas mēra amata kandidāti. Skatītājiem ir iespēja sūtīt savus jautājumus Rīgas politiķiem uz e-pastu: lideri@lnt.lv.

Speciālizlaidumi, rezultāti un analīze
Arī 1.jūnijā, vēlēšanu dienā, LNT Ziņu dienests būs notikumu epicentrā, visas dienas garumā speciālizlaidumos plaši atspoguļojot vēlēšanu norisi un sniedzot jaunāko un aktuālāko informāciju. Savukārt pirmajiem rezultātiem, to analīzei un komentāriem, uzvarētāju un zaudētāju reakcijām varēs sekot īpašajā vēlēšanu speciālizlaidumā Vēlēšanu nakts kanālā LNT. 2.jūnijs tiks iesākts ar provizorisko rezultātu paziņošanu, dienas laikā skatītāji speciālizlaidumos tiks informēti par aktuālāko, bet vakarā LNT Ziņu un Top10 apvienotajā vēlēšanu speciālizlaidumā gaidāma rezultātu analīze kopā ar ekspertiem un politiķiem.

Kategorija: Politika
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply