Latvijas interneta lapu Top 25 martā

Starptautiskais interneta izpētes uzņēmums °publicējis martā apmeklētāko interneta lapu Top 25 pēc auditorijas (real users) skaita. Arī martā turpinājās februārī aizsākušās tendences – megogo.net un tv3play.lv kāpums un ziņu portāla tvnet.lv pozīcijas nostiprināšanās.

Kopumā, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, marts interneta vidē aizvadīts bez lieliem kāpumiem vai kritumiem. Interneta lapu Top 25 ietvaros lielāko auditorijas kāpumu turpināja uzrādīt video satura portāli – pašmāju tv3play.lv (+19%) un starptautiskais tiešsaistes kinoteātris megogo.net (+47%). Pārējo interneta lapu auditorijas lielums saglabājies līdzīgs kā februārī.

Par tv3play.lv panākumiem martā stāsta Artis Pupiņš, MTG TV Latvia Interneta satura vadītājs: “Martā TV3 Play tika aizsākts jauns projekts, raidījums “Viens no mums” par dažādu profesiju cilvēku stāstiem. Šādu, īpaši interneta auditorijai paredzētu formātu veiksmīgo atdevi, apliecina arī kvalitatīvie statistikas dati. Tālab, unikālie raidījumi sinerģijā ar vismaz vienpadsmit TV kanālu pārraidēm un tiešraidēm, aizvien vairāk sitprina interneta lietotāju lojālitāti TV3 Play.”
Auditorijai pieaugot par 0,74%, rekordliels apmeklētāju skaits martā fiksēts portālā tvnet.lv – to apmeklējuši 545 000 interneta lietotāji. Portālā fiksēts arī jauns interneta lapu skatījumu (page views) rekords – 77 660 000 skatījumi.
„Rekordliels TVNET auditorijas lielums šajā mēnesī ir likumsakarīgs un atspoguļo veiksmīgi ieguldītās investīcijas un mērķtiecīga darba rezultātus. Esam palielinājuši portāla rus.tvnet.lv auditoriju par 4,7%, esam pabeiguši Spoki.lv integrāciju uzņēmumā un šobrīd varam piedāvāt plašāko auditorijas spektru ziņu mediju vidū,” tvnet.lv panākumus komentē Sintija Jace, tvnet.lv mārketinga vadītāja.

Lapu skatījumu rekords novērots arī krievvalodīgās auditorijas vidū populārajam sociālajam tīklam odnoklassniki.ru – martā no Latvijas tajā veikti gandrīz 100 000 000 interneta lapu skatījumi.

Ievērojamāks auditorijas samazinājums martā skāris ziņu portālu diena.lv (-11,26%), mazāk nozīmīgi kritumi interneta lapām perkamkopa.lv (-4,65%), zizu.lv (-4,26%), nra.lv (-4,0%).

Topa līderis ir e-dienests inbox.lv ar 730 000 lietotāju lielu auditoriju, otrie – sociālais tīkls draugiem.lv ar 657 000 lietotājiem, bet trešie – delfi.lv ar 604 300 lietotāju lielu auditoriju februārī.
Populārāko portālu Top 25 pēc auditorijas skaita martā ir šāds:

1. inbox.lv
2. draugiem.lv
3. delfi.lv
4. tvnet.lv
5. apollo.lv
6. mail.ru
7. kasjauns.lv
8. 1188.lv
9. zl.lv
10. odnoklassniki.ru
11. e-klase.lv
12. calis.lv
13. diena.lv
14. nra.lv
15. megogo.net
16. likumi.lv
17. tv3play.lv
18. mammamuntetiem.lv
19. kurpirkt.lv
20. zip.lv
21. perkamkopa.lv
22. sportacentrs.com
23. zizu.lv

24. city24.lv
25. receptes.lv

Tops veidots, balstoties uz audiotorijas jeb reālo lietotāju (real users) skaitu interneta lapās, kas tās apmeklējuši, pieslēdzoties internetam no Latvijas teritorijas. Topā iekļautas tās interneta lapas, kas martā piedalījās gemiusAudience pētījumā. gemiusAudience pētījums tiek veikts, balstoties uz sarežģītu un mūsdienīgu metodoloģiju, kas nodrošina iespēju konstatēt reālo apmeklētāju skaitu, nevis sīkdatnes (cookies) vai IP adreses. Pilns portālu tops pēc reālo lietotāju skaita, lappušu skatījumu skaita (page views) un sasniedzamības (reach) apskatāms publiskajā tendenču vietnē www.audience.gemius.lv.

Kategorija: Reklāma
output_mge5zc

2 Responses to “Latvijas interneta lapu Top 25 martā”

 1. Vides reklāma
  marts 3, 2015 at 8:50 pm #

  Malači!
  Mums vēl jāaug!
  Katru dienu pa kripatiņai pielieka, varbūt pēc 5 gadiem Top 50 iekļusim!

 2. Santehniķis
  februāris 22, 2016 at 7:59 pm #

  Kur jaunākais tops?
  Būtu jauki uzzināt kurš iet pa spici!

Leave a Reply