Rīgas Jūgendstila muzeja Jubilejas nedēļa

Jugendstila jubilejaSvētku nedēļas ietvaros, no 23. līdz 28. aprīlim, muzejs prezentē unikālu atradumu-trīs Jūlija Straumes akvareļus. Jaunieguvums ir mākslas vēsturē vēl neapzinātie Straumes akvareļi ar Parīzes skatu un austrumu motīviem. Darbi tapuši 20. gs. sākumā. Tajos latviski ierastie toņu salikumi mijas ar austrumiem raksturīgu krāsu gammu.

Muzeja dzimšanas dienas sarīkojumā 25. aprīlī 17.00 mākslas zinātniece Laima Kļaviņa un Rīgas Jūgendstila muzeja speciālisti iepazīstinās apmeklētājus ar Jūlija Straumes daiļradi, īpašu uzmanību veltot mākslinieka Parīzes periodam un Jūgendstila muzeja jauniegūtajiem eksponātiem. Jūlijs Straume (1874. – 1970.) studējis barona Štiglica Centrālajā mākslas skolā Sanktpēterburgā. Par izcilām studijām ieguvis stipendiju, lai turpinātu mācības Parīzē, kur tapuši glezniecības darbi, kas šogad iegūti Rīgas Jūgendstila īpašumā un jubilejas reizē tiek eksponēti pirmo reizi. Muzeja direktore Agrita Tipāne uzsver, ka atrastie Straumes darbi paver vēl vienu nezināmu lappusi mākslas vēsturē, veidojot dzīvu saikni ar kultūras un mākslas norisēm pasaulē. Rīgas Jūgendstila muzejs četru gadu pastāvēšanas laikā ir iekārtots autentiskā 1903. gada interjerā, kādreizējā arhitekta Konstantīna Pēkšēna dzīvoklī. Muzeja kolekcija izveidota no vairāk kā 4000 jūgendstila priekšmetiem.

Jubilejas dekādei veltītas ekskursijas 24., 26. un 28. aprīlī 16.00 latviešu valodā. 23. un 27. aprīlī 16.00 – krievu valodā. Dalību ekskursijās var pieteikt iepriekš pa tālruni – 67181465, ieejas maksa – Ls 1.00.

Rīgas Jūgendstila muzejs. Alberta ielā 12 / ieeja no Strēlnieku ielas.
Muzejs atvērts no 10.00 līdz 18.00, izņemot pirmdienas.

Kategorija: Kultūra
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply