TV3 Ziņu dienests piedāvā trīs jaunas dokumentālas filmas

Kristine_Zilde_samazinataAprīļa beigās pie TV3 skatītājiem nonāks TV3 Ziņu dienesta žurnālista Dāvja Valdnieka un operatora Sergeja Medvedeva veidota dokumentāla filma Ignalina: Starp Černobiļu un Visaginu. Divas nedēļas vēlāk, 11.maijā, ikviens varēs vērot stāstu par mazu, vairumam pasaules svešu un trūkuma nomocītu valsti Burundi. Filmas Dolārs dienā. Āfrika ar pastieptu roku autore ir TV3 žurnāliste Kristīne Žilde. Savukārt 25.maijā, tieši nedēļu pirms vēlēšanām, skatieties TV3 Ziņu žurnālistu vērtējumu par politiķu līdz šim paveikto lielākajās pašvaldībās. Skatieties dokumentālo filmu Ignalina: Starp Černobiļu un Visaginu 27.aprīlī 19:40 kanālā TV3!

Ignalina: Starp Černobiļu un Visaginu
TV3 Ziņu dienesta piedāvātā dokumentālā filma Ignalina: Starp Černobiļu un Visaginu ir stāsts par Latvijas pierobežā topošo atomelektrostaciju. TV3 žurnālists Dāvis Valdnieks un operators Sergejs Medvedevs Lietuvā apmeklēja darbību jau pārtraukušo Ignalinas AES un apskatīja topošās Visaginas atomstacijas būvlaukumu. Filmēšanas grupai izdevās iekļūt pašā Ignalinas kodolreaktorā un runāt ar cilvēkiem, kuri joprojām tur strādā. Kādi būtu Latvijas ieguvumi un apdraudējumi no grandiozā projekta realizēšanas? Kādas problēmas, izmaksas un riski Latviju gaida, ja valsts iesaistīsies topošās Visaginas AES būvniecībā? Vai ar jauno spēkstaciju var notikt līdzīga katastrofa, kā savulaik Černobiļā? Visiem spilgtā atmiņā ir salīdzinoši nesenie notikumi Japānā, Fukušimā. Jaunā atomstacija atrastos ļoti tuvu otrai lielākajai Latvijas pilsētai – Daugavpilij un arī Daugavai. Nav arī joprojām zināms, kādas būtu aptuvenās projekta izmaksas? Cik lielā mērā mainītos elektrības cenas un vai AES neradītu draudus videi un sabiedrībai? Uz šiem un citiem jautājumiem atbildes tiks meklētas dokumentālajā filmā Ignalina: Starp Černobiļu un Visaginu 27.aprīlī 19:40 kanālā TV3!

Dolārs dienā. Āfrika ar pastieptu roku
Divas nedēļas vēlāk pie TV3 skatītājiem nonāks dokumentāla filma Dolārs dienā. Āfrika ar pastieptu roku. Daudz ir dzirdēts par trūkumu un slimībām Melnajā kontinentā. Bada nomocītie bērni cilvēkiem pārtikušajās Eiropas valstīs ir tāla problēma un retais aizdomājas, ka ik dienu tiek ieguldītas milzu summas eiropiešiem it kā svešajā civilizācijā. Taču arī tur dzīvo cilvēki ar saviem sapņiem un cerībām, cilvēki, kuriem nepieciešama palīdzība. TV3 žurnāliste Kristīne Žilde, veidojot filmu, kopā ar Eiropas Savienības attīstības komisāru Andri Piebalgu un apceļoja trešo nabadzīgāko pasaules valsti – Burundi. Pilsoņu karš, slimības, dzeramā ūdens un medikamentu trūkums, piespiedis bagātīgajām tējas plantācijām pilno zemi pastiept roku lūgumā pēc palīdzības. Vērojiet dokumentālo filmu Dolārs dienā. Āfrika ar pastieptu roku 11.maijā 19:30 kanālā TV3!

Filmas autore K.Žilde, kura ir arī filmas video operatore, par savu pieredzi stāsta: „Dolārs dienā nav tikai spilgta metafora filmas nosaukumā. Tā ir vairāk nekā 5 miljonu cilvēku realitāte. Ja iedomājos par mērķiem, ko izvirzām sev šeit, Eiropā, kas ir ģimene, izglītība, darbs, tad Burundi viss aprobežojas ar vēlmi sagaidīt nākamo dienu… Izdzīvošanas instinkts nepieviļ, bet valsts izaugsmes tempi gan. Burundi bija mana iespēja ielūkoties Āfrikas nabadzībai acīs un dalīties redzētajā ar skatītājiem. Vedīšu viņus ceļojumā pie ielu bērniem, kuru vecāki nogalināti vai vienkārši nav spējuši pabarot liekās mutes. Tikšos ar albīniem, kuriem jāslēpjas ne tikai no saules, bet arī rituāla slepkavībām. Dolārs dienā būs vēl nebijis ieskats melnajā kontinentā.”

Vēlēšanās kopā ar TV3!
Savukārt visu pirmsvēlēšanu nedēļu – no 20. līdz 24.maijam – TV3 Ziņās ik vakaru būs skatāmi pētnieciski sižeti par pašvaldību paveikto katrā no Latvijas novadiem. Stāstos par Zemgali, Vidzemi, Latgali un Kurzemi tiks vērtēts politiķu paveiktais un atgādināts viņu reiz solītais. Žurnālisti pētīs partiju programmas un izvērtēs, cik reāli ir šie plāni. Savukārt sestdien, 25.maijā, tieši nedēļu pirms vēlēšanām, uzreiz pēc TV3 Ziņām varēs skatīties TV3 Ziņu dienesta veidoto dokumentālo filmu, kurā būs apkopota pašvaldību politiskā ēdienkarte, piedāvāta jaunākā informācija par vēlēšanām, to aizkulisēm un provizoriskajiem rezultātiem. Dokumentālā filma par vēlēšanām tiks demonstrēta 25.maijā 19:30 kanālā TV3!

Kategorija: Sabiedrība
output_mge5zc

One Response to “TV3 Ziņu dienests piedāvā trīs jaunas dokumentālas filmas”

  1. Inga
    maijs 11, 2013 at 9:36 pm #

    Labdien! Kadas varetu but si celojuma izmaksas uz Burundi Republiku?

Leave a Reply