Deputāti izvērtēs Ekonomikas ministrijas priekšlikumus nebanku kreditēšanas nozares pilnveidošanai

Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas deputāti otrdien, 16.aprīlī, izvērtēs Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādātos priekšlikumus nebanku kreditēšanas jomas sakārtošanā, kā arī uzklausīs nozares dalībnieku viedokļus par EM piedāvājumu.

Ziemas sesijā Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisija iepazinās ar situāciju nebanku kreditēšanas nozarē, apzināja tirgū pastāvošās problēmas un aicināja Ekonomikas ministriju rast risinājumus nepilnībām, kas ietekmē mazāk aizsargāto sabiedrības daļu.

Komisija plāno uzklausīt EM priekšlikumus nebanku kreditēšanas pilnveidošanai, kā arī izvērtēt piedāvāto risinājumu pamatojumu. Ņemot vērā kreditēšanas nozares dalībnieku presē pausto viedokli, ka izstrādātie priekšlikumi ir pārāk ierobežojoši un var iznīcināt legālo tirgu, deputāti plāno iepazīties arī ar nozares pārstāvju viedokļiem un argumentiem, nepieciešamības gadījumā aicinot EM pārskatīt izstrādātos priekšlikumus.

Rītdienas komisijas sēdē aicināti piedalīties EM, Patērētāju tiesību aizsardzības centra, Finanšu ministrijas, Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācijas, Latvijas Lombardu asociācijas, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas, Latvijas Bankas un citu institūciju pārstāvji.

Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde notiks otrdien, 16.aprīlī, plkst.12.00 Saeimas Sarkanajā zālē Jēkaba ielā 11.

Kategorija: Ekonomika
output_mge5zc

One Response to “Deputāti izvērtēs Ekonomikas ministrijas priekšlikumus nebanku kreditēšanas nozares pilnveidošanai”

  1. Dagnija
    maijs 14, 2013 at 11:44 am #

    Sen jau vajadzēja darīt, kamēr viss nebija pārvērties par kārtējo kredītu burbuli!

Leave a Reply