Centrālajā stacijā jauna pasažieru apziņošanas sistēma

Latvijas dzelzceļš Rīgas Centrālajā stacijā uzstādījis jaunu modernu pasažieru apziņošanas sistēmu, kas atļauj informēt pasažierus par izmaiņām vilcienu kustībā ievērojami ātrāk.

Iepriekšējā tā dēvētā „blinkeru” pasažieru apziņošanas sistēma strādāja Centrālajā stacijā vairākus gadu desmitus. Tās uzturēšanas izmaksas arvien pieauga visai biežo remontu dēļ. Arī nepieciešamo izmaiņu veikšana vilcienu kustību sarakstā vecajā sistēmā prasīja ievērojamu laiku, kas apgrūtināja tās izmantošanu gadījumos, kad notiek iepriekš neparedzēta vilcienu kavēšanās vai pienākšanas un atiešanas ceļa maiņa.

Jaunā vācu firmas Funkwerk mikroprocesoru vadības sistēma informāciju attēlo uz LED tehnoloģijas displejiem oranžajā „Amber” krāsā, kas ir vislabāk saskatāmais tonis dažādos apgaismojumus arī cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Līdzīgas iekārtas uzstādītas arī Šveices, Austrijas, Vācijas, Somijas un Krievijas dzelzceļa stacijās.

„Lai gan lielākais Latvijas dzelzceļa pārvadājumu apjoms ir kravu pārvadājumi, mēs allaž meklējam veidus, kā varētu uzlabot pasažieru pārvadājumu infrastruktūru, padarot to ērtāku mūsu klientiem. Esam iegādājušies un uzstādījuši tādu sistēmu, kas būtu paplašināma, lai līdzīgas iekārtas varētu uzstādīt arī citās stacijās,” norāda Latvijas dzelzceļa prezidents Uģis Magonis.

Sistēma pagaidām strādā testa režīmā, kas nozīmē, ka vēl tiks turpināta atsevišķu sistēmas daļu uzstādīšana un regulēšana.

Projekta ietvaros LDz veicis arī spēka un vājstrāvas kabeļu kanalizācijas nomaiņu zem peroniem, kas ļaus uzlabot pasažieriem domāto dzelzceļa infrastruktūru nākotnē – uz peroniem varēs uzstādīt, piemēram, biļešu pārdošanas automātus, validatorus vai citas digitālās elektroierīces.

Kategorija: Transports
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply