“YIT Celtniecība” apgrozījums pērn sasniedzis 14,1 miljonu latu

2012. gadā būvniecības un nekustamā īpašuma attīstīšanas kompānijas SIA ”YIT Celtniecība” apgrozījums pieaudzis vairākas reizes, sasniedzot 14,1 miljonu latu. Kā liecina uzņēmuma neauditētie finanšu rādītāji, tad uzņēmuma peļņa pērn sasniegusi 1, 47 miljonus latu.

Andris Božē, “YIT Celtniecība” valdes priekšsēdētājs: „Gandarījums par ieguldīto darbu un sasniegtajām iecerēm ir pamatots, jo trīs gadu laikā esam vairākas reizes palielinājuši savus apgrozījuma rādītājus. Panākumu atslēga ir bijusi iespēja būt finansiāli neatkarīgiem no banku aizdevumiem, projektu attīstīšanā un būvniecībā ieguldot savas investīcijas. Arī pieredze, kādā veidā projekti jāplāno un jāattīsta, kā jāorganizē dzīvokļu pārdošana, mums ļāva jau savlaicīgi reaģēt uz izmaiņām nekustamo īpašumu tirgū, piedāvājot pircējiem racionāli un ekonomiski būvētus mājokļus.”

Pārdošanas rezultāti turpina augt

SIA “YIT Celtniecība” attīstītajos jaunajos projektos pērn pārdoti 134 dzīvokļi. Uzņēmums pērn attīstījis vairākus jaunos projektus nekustamo īpašumu segmentā- daudzdzīvokļu ēku kompleksu “Riverstone” Kīpsalā, daudzdzīvokļu ēku kompleksu “Ēbeļmuiža” Ziepniekkalnā, daudzdzīvokļu ēku kompleksu “Biķerziedi” 1. Kārtu Teikā ar divām piecstāvu mājām un deviņu stāvu ēku “Akācijas” Imantā.

„Ņemot vērā pārdošanas rādītājus, ir novērojama pieaugoša gan pašmāju, gan nerezidentu pircēju interese par dzīvokļiem jaunajos projektos. Esam secinājuši, ka šobrīd, kad tirgū ir sīva konkurence, tieši sakārtota un zaļa apkārtnes vide ar teicami attīstītu infrastruktūru, augtiem ēku energoefektivitāte standartiem, racionālu dzīvokļu plānojumu un zemiem apsaimniekošanas izdevumiem ir noteicošais potenciālajam pircējam,” skaidro A. Božē.

“YIT Celtniecība” šobrīd ir viens no lielākajiem jauno dzīvokļu projektu attīstītājs Rīgā, turklāt vienīgais šajā segmentā, kas tik lielas investīcijas projektu attīstīšanā iegulda no pašu līdzekļiem, nepiesaistot bankas aizdevumus.

Pērn nozīmīgs notikums bija godalgas saņemšana daudzdzīvokļu ēku kompleksam “Ēbeļmuiža” Ziepniekkalnā nominācijā Gada labākā Jaunbūve.

2012.gadā ekspluatācijā tika nodots divas piecu stāvu dzīvokļu ēkas projektā “Bieķerziedi”, kas atrodas tuvējā Rīgas centrā, Teikas rajonā, Bajāru ielā 14 un 16, un tas sastāv no divām piecstāvu mājām ar 75 dzīvokļiem.

Tāpat 2012.gadā ekspluatācijā tika nodota moderna deviņu stāvu dzīvojamā ēka “Akācijas” Imantā, aktīvām un zaļi domājošām ģimenēm. Jāmin, ka šis projekts uzrāda ļoti veiksmīgus pārdošanas rezultātus – jau pārdoti gandrīz puse no dzīvokļiem. Interese vērojama gan no vietējiem iedzīvotājiem, gan nerezidentiem.

“YIT Celtniecība” arī turpina projekta “Bieķerziedi” attīstību un ir uzsākusi nākošo divu piecu stāvu dzīvojamo ēku būvniecību Tālivalža ielā 21, kurā būs kopumā 90 dzīvokļi.

Būvniecības segmentā tiek realizēti lieli pasūtījumi

“YIT Celtniecība” otrs liels biznesa segments ir būvniecības projektu realizācija. Pērn kā lielākie objekti šajā segmentā jāmin ”Rimi” lielveikala būvniecība Salaspilī, siltumtīklu rekonstrukcija Liepājā, Salaspilī, Daugavpilī, kā arī Siguldas dzelzceļa stacijas ēkas un stacijas laukuma rekonstrukciju, kas 2013.gadā saņēma Atzinības rakstu nominācijā Gada labākā rekonstrukcija.

Kategorija: Būvniecība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply