Plānots aizliegt PSRS simboliku arī pasākumu laikā

Turpmāk aizliegums izmantot bijušās PSRS, Latvijas PSR un nacistiskās Vācijas karogus, ģerboņus, himnas un simboliku, tostarp arī stilizētā veidā, attieksies arī uz publiskiem izklaides un svētku pasākumiem. To paredz Saeimas ceturtdien, 11.aprīlī, konceptuāli atbalstītie grozījumi Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā.

Tāpat publiskos izklaides un svētku pasākumos būs aizliegts vērsties pret Latvijas neatkarību, teritoriālo nedalāmību, izteikt priekšlikumus par Latvijas valsts iekārtas vardarbīgu grozīšanu, aicināt nepildīt likumus, veikt kara propagandu, kā arī slavēt vai aicināt izdarīt noziedzīgus nodarījumus un citus likumpārkāpumus un veikt darbības, kas rada draudus pasākuma dalībnieku vai citu personu drošībai un veselībai.

Pašlaik šie aizliegumi attiecas tikai uz sapulcēm, gājieniem un piketiem.

Likumprojekts izstrādāts, lai novērstu iespēju izmanot publiskus izklaides un svētku pasākumus vardarbības, naida, klaja nacisma, fašisma vai komunisma ideoloģiju sludināšanai un kara propagandas veikšanai.

Likumā noteikts, ka publisks pasākums ir fiziskās vai juridiskās personas plānots un organizēts sabiedrībai pieejams svētku, piemiņas, izklaides, sporta vai atpūtas pasākums publiskā vietā neatkarīgi no īpašuma piederības.

Saeima likumprojektam nolēma piešķirt steidzamību un kā priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam noteica 18.aprīli. Otrajā lasījumā Saeimā to paredzēts izskatīt 25.aprīlī.

Kategorija: Politika
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply