ELVI veikali – gatavi pāriet uz eiro

Godigs_eiro_ieviesejs”Nacionālais mazumtirgotājs ELVI ir gatavs pārejai uz eiro,” paziņoja SIA „Pārtikas Tirdzniecības apvienība”, kas ir ELVI franšīzes turētājs, komercdirektore Laila Vārtukapteine, “tā kā esam viens no Latvijas Tirgotāju asociācijas padomes locekļiem, kurš ir apņēmies būt godīgs eiro ieviesējs, veicot pārrēķinu no latiem uz eiro, plānojam saglabāt vai pat samazināt vidējo piecenojumu visām mūsu veikalos esošajām precēm”.

ELVI veikalos ir uzstādītas tādas kases sistēmas, kuras ir ērti pārprpogrammējamas atbilstoši eiro ieviešanas likuma prasībām. Esošās POS (internacionāls saīsinājums no “point of sale”, kas tulkojumā nozīmē – pārdošanas punkts) sistēmas ELVI veikalos jau šobrīd ļauj atspoguļot preču cenu vienā no vēlamajām valūtām (latos vai eiro), taču pagaidām to nav iespējams izdarīt abās valūtas vienlaicīgi. Šī arī būs galvenā programmēšanas sadaļa, kas būs jāveic, lai rīcībā esošās kases sistēmas pielāgotu jaunajām likuma prasībām.

Eiro ieviešanas kārtības likums paredz, ka paralēla cenu atspoguļošana abās valūtās tiks veikta trīs mēnešus pirms un sešus mēnešus pēc pārejas no latiem uz eiro. Tas nozīmē, ka pirmās cenu zīmes ar eiro ELVI veikalos būs ieraugāmas jau šā gada 1. oktobrī.

Gatavojoties eiro ienākšanai Latvijā, ELVI ir ieplānotas vairākas apmācības un sapulces, kurās darbinieki tiks informēti gan par riskiem, kas var rasties, apkalpojot pircējus, izmantojot eiro valūtu, gan par citiem ar valūtas pāreju saistītiem jautājumiem.

“Apzināmies, ka eiro ieviešana būs izaicinājums visiem Latvijas iedzīvotājiem – gan mūsu darbiniekiem, gan pircējiem, jo sevišķi reģionos, taču darīsim visu, lai šī pāreja būtu pēc iespējas vieglāka un vienkāršāka. “ turpina L.Vārtukapteine.

Līdzīgi kā ar PVN izmaiņām pēdējo četru gadu laikā, arī šoreiz ELVI veikali visas ar cenu atspoguļošanu saistītās izmaksas segs paši un pircējiem par šīm izmaiņām nebūs jāmaksā.

Skaidras naudas noņemšanas pakalpojums veikalos, kurš ir pieejams kopš šī gada aprīļa sākuma, tiks saglabāts arī pēc pāriešanas uz eiro.

Kategorija: Tirdzniecība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply