airBaltic šajā vasarā savu Q400 NextGen floti palielinās par 50%

Šī gada vasarā Latvijas aviokompānija airBaltic par 50% palielinās savu Bombardier Q400 NextGen floti. No maija sākuma līdz jūlijam jaunās lidmašīnas pēc to izgatavošanas Toronto rūpnīcā Kanādā sāks pakāpeniski izmantot airBaltic lidojumos.

Martins Gauss (Martin Gauss), airBaltic izpilddirektors: „Q400 NextGen turbopropelleru lidmašīna ir lielisks gaisa kuģis, un mēs esam ļoti gandarīti, ka virzāmies uz to, lai visa mūsu flote sastāvētu tikai no Bombardier lidmašīnām. Tādējādi mēs tuvosimies savam mērķim, izveidot vienveidīgāku floti, kurā ir divi lidmašīnu veidi, uzlabosim savu efektivitāti, ietaupīsim degvielu un izmaksas, kā arī samazināsim ietekmi uz vidi.”

Četras jaunās lidmašīnas tiks izmantotas airBaltic maršrutu tīklā, ko veido 60 galamērķi Eiropā, Tuvajos Austrumos un NVS, un tās pievienosies astoņām Q400 NextGen lidmašīnām, kuras pēdējos trīs gadus ir izmantotas lidojumiem no Rīgas.

Jaunās lidmašīnas airBaltic ņems līzingā no Nordic Aviation Capital A/S (NAC) Bilundā, Dānijā, kas jau ir parakstījis pirkuma līgumu ar Bombardier Aerospace par četru Q400 NextGen lidmašīnu iegādi. Saskaņā ar Q400 NextGen lidmašīnu kataloga cenu, flotes papildinājuma vērtība ir aptuveni 134,77 miljoni ASV dolāru.

airBaltic šī gada sākumā paziņoja, ka tā kļūs par pirmo Eiropas aviokompāniju, kas uzsāks videi draudzīgus lidojumu, izmantojot turbopropelleru lidmašīnas. Šajā projektā tiks izmantotas jaunās Q400 NextGen lidmašīnas. Pateicoties šim projektam, AMBER, tiks samazināti nolidotie attālumi, uzlabotas lidojumu trajektorijas, lai izvairītos no apdzīvotām teritorijām un samazinātu trokšņa ietekmi uz iedzīvotājiem, kā arī tiks samazināts degvielas patēriņš un emisijas. Jaunā trajektorija būs par līdz 30 jūras jūdzēm īsāka līdz skrejceļam, salīdzinājumā ar pašlaik nolidoto attālumu un ļaus samazināt CO2 emisijas par līdz 300 kg katrā Q400 lidojumā. Kad projekts būs pilnībā īstenots, videi draudzīgie lidojumi samazinās airBaltic CO2 emisijas par 5 000 000 kilogramiem gadā.

Kategorija: Transports
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply