IZZI aicina: Nesēdi uz papīra kaudzes, sēdi kokā!

Jau otro gadu pēc kārtas telekomunikāciju operators IZZI aicina Latvijas iedzīvotājus pievērst pastiprinātu uzmanību vides aizsardzības jautājumiem un aktīvi iesaistīties akcijā Nesēdi uz papīra kaudzes, sēdi kokā!, tādējādi rūpējoties par apkārtējo vidi un cilvēkiem līdzās. Kampaņas mērķis ir mudināt cilvēkus iesaistīties makulatūras vākšanā, tādējādi rūpējoties par zaļāku vidi. Akcija risināsies visu aprīļa un maija mēnesi.

„Viens cilvēks vidēji gadā patērē aptuveni 50 kg papīra, ieskaitot laikrakstus, dokumentus, ēdienu un dzērienu iepakojumu u.c. Nododot šādu papīra daudzumu otrreizējai pārstrādei, ir pilnīgi pietiekami, lai tiktu saudzēts viens koks. Latvijā mēs esam nedaudz virs 2 miljoniem iedzīvotāju, un katrs no mums gada laikā patērē vienu, papīrā pārvērstu, koku. Tādējādi šī akcija ir iespēja ikvienam Latvijas iedzīvotājam sniegt reālu ieguldījumu apkārtējās vides aizsardzībā,” skaidro IZZI valdes locekle Sandra Kraujiņa. „Pērn akcijas laikā mēs ar klientu, darbinieku un sadarbības partneru palīdzību savācām 3,2 tonnas makulatūras. Pietiekami, lai saglābtu kokus neliela Rīgas parka apmērā! Cilvēku atsaucība mūs pamudināja akciju izvērst arī šogad, un ceram, ka tā kļūs par ikgadēju pasākumu.”

Līdzīgi kā pērn, arī šogad uzņēmums IZZI aktīvi iesaistīsies papīra vākšanā, un ikviens interesents visu aprīļa mēnesi var nogādāt makulatūru gan IZZI galvenajā birojā Rīgā, Ieriķu ielā 67a, gan Rēzeknē, Dārzu ielā 25, kur būs izvietoti īpaši, papīram paredzēti konteineri. Izmantoto papīru var nodot arī IZZI zaļās akcijas partnerim, papīrfabrikai Līgatne, kas ir vienīgā papīra ražotne Latvijā un ražošanai izmanto tikai makulatūru. „Papīrfabrikā makulatūra pārtop produkcijā, ko lietojam ikdienā. Proti, no baltas makulatūras top biroja, zīmēšanas un akvareļu papīrs. No grāmatām un žurnāliem – ietinamais papīrs, kartons, tapešu pamatnes. Ražošanas procesā netiek pievienots hlors, turklāt papīrs ir FSC sertificēts,” stāsta papīrfabrikas Līgatne pārstāve Oļesja Dreimane, uzsverot, ka FSC sertifikācija nodrošina stingru meža un papīra ciklu pārvaldību un ir ļoti svarīga daudzās pasaules valstīs.

„Vēl viens veids, kā rūpēties par zaļāku vidi, ir ierobežot papīra patēriņu ikdienā, piemēram, ierasto papīra dokumentu vietā izvēlēties elektroniskos dokumentus, plašāk izmantot e-paraksta iespējas, lasīt elektroniskās grāmatas, patērēt plašsaziņas līdzekļus internetā utt. Bet tajos brīžos, kad papīru lieto, izvēlēties atkārtoti pārstrādātu. Esam gandarīti, ka jau šobrīd vairāk nekā 80% mūsu klientu ir izvēlējušies dabai draudzīgo e-rēķinu,” uzsver S. Kraujiņa.

Kategorija: Sabiedrība
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply