Bankas gatavojas eiro ieviešanai un informē par aktuālajiem darbiem valdību

Latvijas bankas atbalsta eiro ieviešanu Latvijā, izprotot Latvijas pievienošanās eiro zonai makroekonomisko nozīmi, kā arī jau aktīvi gatavojas naudas nomaiņai. Par eiro ieviešanas projekta aktuālajiem darbiem bankās otrdien, 26. martā Latvijas Komercbanku asociācija (LKA) informēja Eiro ieviešanas koordinācijas padomi.

LKA atgādina, ka visvienkāršākais un lētākais naudas nomaiņas veids būs bezskaidrās naudas nomaiņa, tas ir, cilvēkiem būtu ieteicams maksimāli iespējami visus skaidrās naudas latus jau pirms 2014. gada 1. janvāra ieskaitīt bankas kontā, kur tie tiks ātri, ērti un vienkārši konvertēti par eiro pēc oficiālā kursa bez komisijas maksas.

Bankas eiro ieviešanai gatavojas jau kopš 2012. gada rudens, un visās bankas ir izveidotas iekšējās eiro darba grupas. Līdz šā gada aprīlim bankās tiks pabeigta izpēte un novērtējums, ļaujot apzināt visas IT sistēmas un procesus, kuros nepieciešams veikt izmaiņas, kā arī tiks apzinātas izmaksas. Turpmākajos mēnešos turpināsies informācijas sistēmu izstrāde un testi, maksājumu un karšu norēķinu sistēmu pielāgošana, eiro skaidras naudas piegāžu un latu skaidrās naudas izņemšanas no apgrozības plānošana, banku darbinieku apmācība, drošības pasākumu plānošana, komunikācijas pasākumu sagatavošana un īstenošana.

Latvijas bankas kopumā par trim nozīmīgākajiem izaicinājumiem eiro ieviešanas gaitā uzskata:
1) efektīvu skaidras naudas nomaiņu;
2) bezskaidras naudas lietošanas veicināšanu;
3) banku klientu nodrošināšanu ar saprotamu un pietiekamu informāciju.

LKA prezentācija par eiro projektu bankās pieejama LKA mājas lapā www.bankasoc.lv

Eiro ieviešanas koordinācijas padome tika izveidota šā gada sākumā. Padomi vada premjers Valdis Dombrovskis, un tajā darbojas vairāki ministri, Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane un citi augstākā līmeņa vadības pārstāvji.

Kategorija: Bizness
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply