Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs marta nedēļas nogalēs pagarina darba laiku

acalijasAtsaucoties uz apmeklētāju vēlmēm, acāliju ziedēšanas krāšņākajā laikā Botāniskais dārzs pagarina darba laiku: marta piektdienās, sestdienās un svētdienās dārzs apmeklētājiem atvērts līdz plkst. 18.00.

Marts ir acāliju ziedēšanas krāšņākais laiks. Šogad pirmo reizi acālijām ir pašām sava siltumnīca – Acāliju māja, kur vienkopus apskatāma lielākā daļu kolekcijas, ne tikai ziedošās, bet arī plaukstošās un skaistos, zaļos, noziedējušos krūmus, uz kura fona izceļas ziedošie. Daudzas acālijas LU Botāniskajā dārzā aug vairāk nekā 50 gadus un to ziedošo vainagu diametrs sasniedz vairāk nekā divus metrus.

Apmeklētājiem būs atvērta arī Tropu tauriņu māja, kur šajā laikā no kūniņām šķiļas arvien jauni un jauni tauriņi. Nesen ir izlidojis viens no lielākajiem pasaules tauriņiem Atlanta pāvacis, kas dabā sastopams D-A Āzijā. Apskatāms arī Zeltainais putnspārnis – lielākais dienas tauriņš, ko mēdz audzēt tauriņu mājās. Tas ir Filipīnu tauriņš, rets un pasaulē aizsargāts. Zeltainais putnspārnis īpaši aktīvs ir saulrietā.

Palmu, tropu un kaktusu siltumnīcās apskatāmi dažādi siltzemju augi. Palmu mājas vestibilā ir skatāma izstāde „Kā sagrozīt galvu?!…” – nenopietni par augiem, kas raisa erotiskas noskaņas.

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Martā – aprīlī apmeklētājiem tas ir atvērts no plkst. 9.00 līdz 16.30. Ieejas maksa: skolēniem – 0,50 Ls, studentiem un pensionāriem – 1,00 Ls, pieaugušajiem – 1,50 Ls. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, internātskolu audzēkņiem un I un II grupas invalīdiem. Par Tropu tauriņu mājas apmeklējumu papildus ieejas biļetei dārzā jāmaksā – 4-18 gadus veciem bērniem 2,00 Ls, pieaugušajiem 3,00 Ls, ģimenēm (2 pieaugušie + 2 bērni) 9,00 Ls, pensionāriem, politiski represētajām personām, invalīdiem – 2,00 Ls. Bērna-invalīda un 1. grupas invalīda pavadonim – 2,00 Ls. Plašāka informācija: http://www.botanika.lu.lv/.

Kategorija: Atpūta
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply