“Tele2”: Latvijā planšetdatorus lieto vairāk nekā 70 000 iedzīvotāju

Tele2_Klientu apkalposanas centrs_plansetdatori_1Pēc mobilā sakaru operatora “Tele2” aplēsēm Latvijā planšetdatoru lietotāju skaits varētu būt vairāk nekā 70 000, tādējādi tuvojoties 4% no iedzīvotāju skaita. Planšetdatoru lietotāju skaits īpaši pieauga pērn decembrī dažādu svētku akciju iespaidā. Kopumā 2012.gada 4.ceturksnī “Tele2” klientu apkalpošanas centros planšetdatoru pārdošana palielinājās par 59%, salīdzinot ar to pašu periodu 2011.gadā*.

“Tele2” komercdirektors Jānis Spoģis uzskata, ka tieši planšetdatoru segmentam ir lielākais tirgus potenciāls gan pasaulē kopumā, gan Latvijā: “Lai arī Latvijā planšetdatorus lieto gandrīz 4% iedzīvotāju – salīdzinājumam Lietuvā tie arī ir 4%**, bet Lielbritānijā jau 16% un Vācijā 12% – kā rāda gan Latvijas, gan citu valstu pieredze planšetdatoru lietotāju skaits ievērojami aug katru gadu, un šāda dinamika saglabāsies arī nākotnē. Pieaugošais pieprasījums ir skaidrojams ar izmaiņām paradumos – vairākuzdevumu režīms jeb “multitasking” neattiecas tikai uz tehnoloģiju iespējām, bet arī cilvēka ikdienu. Cilvēki vēlas, piemēram, klausīties konferenci un paralēli ērti strādāt vai lasīt jaunākas ziņas internetā, vienlaikus skatoties televīziju. Bez ērtas lietotāja pieredzes, planšetdatori arī nodrošina šādu “multitasking” darbošanos.”

“Kopumā planšetdatoru lietošanā pieredzēsim līdzīgas izmaiņas kā viedtelefonu jomā, kurā viedtelefons no ekskluzīva produkta ir kļuvis par plaša patēriņa preci,“ piebilst J.Spoģis.

Lai arī planšetdators vairāk tiek uztverts kā ierīce personīgai lietošanai, kuras pamatfunkcija ir izklaide, kā liecina “Tele2” dati, Latvijā par planšetdatoriem lielu interesi izrāda tieši uzņēmumi, iegādājoties tos uzņēmuma un darbinieku vajadzībām. Darbinieki planšetdatoru izmanto gan prezentācijām, gan kā opciju piezīmjdatoram, ko var ērtāk paņemt līdzi un pilnvērtīgi turpināt darbu esot ārpus biroja. Tāpat planšetdatoru iecienījuši studenti. Kā nozīmīgākās planšetdatora funkcijas pircēji visbiežāk min internetu un e-pastu, video un filmu skatīšanos, tiešsaistes karšu un navigācijas izmantošanu, foto un video uzņemšanu, kā arī dienas grafika plānošanu un pierakstu veikšanu lekciju, sapulču vai tikšanās laikā. Tāpat pieaug to cilvēku skaits, kuri dod priekšroku grāmatu un žurnālu lasīšanai tieši planšetdatorā.

Populārāko planšetdatoru TO5 “Tele2” tīklā ir: Samsung Galaxy Tab 2 10.1, iPad 2, iPad 3, Samsung Galaxy Note 10.1 un Samsung Galaxy Tab 2 7.0.

Savukārt “Tele2” klientu apkalpošanas centros pašlaik pirktākie planšetdatoru modeļi ir: Samsung Galaxy Tab 2 10.1, Samsung Galaxy Note 10.1 un iPad.

Kategorija: TECH
output_mge5zc

Trackbacks/Pingbacks

  1. Apskats: lēts planšetdators – GoClever Tab R76.1 « Henrijs Jodis - marts 13, 2013

    […] ar katru dienu kļūst populārāki, bet ne visi grib un var atļauties pirkt iPad3 vai citu brendus planšetdatorus par 300Ls. Pat […]

  2. Apskats: lēts planšetdators – GoClever Tab R76.1 | Henrijs Jodis - aprīlis 4, 2013

    […] ar katru dienu kļūst populārāki, bet ne visi grib un var atļauties pirkt iPad3 vai citu brendus planšetdatorus par 300Ls. Pat […]

Leave a Reply