ELVI iesaistīsies demogrāfijas problēmu risināšanā

Latvijas nacionālais mazumtirgotājs ELVI šajā gadā kā prioritāro ir izvirzījis sociālās atbildības virzienu – demogrāfijas problēmu apzināšana un dzimstības veicināšana Latvijā. „Lai arī valsts, pašvaldību un sabiedrības līmenī tiek daudz spriests par problēmām ar demogrāfiju saistītajos jautājumos, uzskatām, ka ar runāšanu vien minētās problēmas neatrisināt. Šī iemesla dēļ esam izstrādājuši virkni ieceru, kuras šogad ceram pārvērst reālos darbos, palīdzot tām ģimenēm, kuras dažādu iemeslu dēļ baidās pieņemt lēmumu par ģimenes pieaugumu,” stāsta SIA „Pārtikas tirdzniecības apvienība”, kas ir ELVI franšīzes turētāja, komercdirektore Laila Vārtukapteine.

Vislielākā ģimeņu problēma ir dzīvojamā platība un darbs. Ja ir, kur dzīvot, un ja ir darbs, tad varētu būt arī divi, trīs un četri bērni, konstatēts šogad ģimenes portāla mammamuntetiem.lv veiktajā aptaujā. Uz jautājumu „Ja tev atļautu finansiālie līdzekļi, vai tu gribētu vismaz trīs bērnus?”, 47% respondentu pārliecinoši atbildēja ar „jā”. „Minētās aptaujas rezultātus apliecina arī mūsu pircēju aptaujās noskaidrotais – vairums jauno ģimeņu pēc bērniņa piedzimšanas daudz rūpīgāk plāno savus tēriņus, un nereti atzīst, ka nevar atļauties visus iekārotos pirkumus,” informē L.Vārtukapteine.

Šī iemesla dēļ nacionālais mazumtirgotājs ELVI šogad iecerējis realizēt vairākas sociālās kampaņas, lai apzinātu skaudrākās jauno ģimeņu problēmas un sniegtu finansiālu palīdzību to risināšanā. „Meklēsim jaunās ģimenes Latvijas reģionos, kuras piemeklējušas dažādas ķibeles, kuras zina kā izkļūt no šīm likstām, un kurām nepieciešama palīdzīga roka. Esam iecerējuši gan palīdzēt paši, gan aicināt to darīt mūsu partneriem un pircējiem,” skaidro L.Vārtukapteine, piebilstot, ka jau tuvākajā laikā ELVI komunikāciju kanālos internetā un „Savējo avīzē” tiks publicēta plašāka informācija par iecerētajām aktivitātēm.

ELVI arī šajā gadā turpinās ieguldīt resursus jauniešu izglītībā un to informēšanā par karjeras iespējām nākotnē. „Jau pērn ELVI veikalos, projekta „Nodarbinātības pasākums vasaras brīvlaikā” ietvaros, savas pirmās darba gaitas uzsāka 100 jaunieši. Šogad šo projektu noteikti turpināsim. Tāpat šī gada sākumā esam atsaukušies nodibinājuma „Vītolu fonds” aicinājumam – stipendiju veidā palīdzēt spējīgiem, centīgiem maznodrošinātiem jauniešiem studēt kādā Latvijas augstskolā. No šī gada 1.septembra līdz 2014.gada 30.jūnijam ELVI finansēs divas stipendijas, katru 1300 Ls apmērā, studēt gribošiem jauniešiem no maznodrošinātām ģimenēm, kuri vēlas studēt pārtikas zinātni kādā no Latvijas augstskolām,” stāsta L.Vārtukapteine.

Kategorija: Pārtika
output_mge5zc

No comments yet.

Leave a Reply